close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
101 کاربرد تجاری پیام کوتاه|فصل سوم|مدیریت فرآیندهای تجاری و مدیریت داخلی


101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل سوم

مدیریت فرآیندهای تجاری و مدیریت داخلی

49.  جمع آوری بدهی

به گزارش "ICLIVERPOOL" یک آژانس جمع آوری بدهی هنگامی که برای برقراری تماس با بدهکاران از sms استفاده کرد با افزایش 4 برابری پرداخت بموقع بدهی مواجه شد. این شرکت بجای استفاده از نامه های رسمی و یا تماسهای تلفنی کوتاه با افرادی که صورتحسابهای خود را نپرداخته اند برای آنها پیام کوتاهی دوستانه ارسال کرد و از آنها خواست تا برای رسیدگی به صورتحساب معوق خود با شرکت تماس بگیرند ، در عرض 2 ساعت پس از ارسال پیامکها 40% افراد با شرکت تماس گرفتند که در مقایسه با 9% تماس حاصل از یادآوری بوسیله تماس تلفنی و 35% تماس حاصل از مراجعه حضوری بسیار بالاتر بود.

   

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل سوم

مدیریت فرآیندهای تجاری و مدیریت داخلی

49.  جمع آوری بدهی

به گزارش "ICLIVERPOOL" یک آژانس جمع آوری بدهی هنگامی که برای برقراری تماس با بدهکاران از sms استفاده کرد با افزایش 4 برابری پرداخت بموقع بدهی مواجه شد. این شرکت بجای استفاده از نامه های رسمی و یا تماسهای تلفنی کوتاه با افرادی که صورتحسابهای خود را نپرداخته اند برای آنها پیام کوتاهی دوستانه ارسال کرد و از آنها خواست تا برای رسیدگی به صورتحساب معوق خود با شرکت تماس بگیرند ، در عرض 2 ساعت پس از ارسال پیامکها 40% افراد با شرکت تماس گرفتند که در مقایسه با 9% تماس حاصل از یادآوری بوسیله تماس تلفنی و 35% تماس حاصل از مراجعه حضوری بسیار بالاتر بود.

50.  یادآوری قرار ملاقات

یک مرکز درمانی بوسیله سیستم پیام کوتاهی که توسط (http://www.iplato.net) توسعه یافته است به بیماران خود زمان مراجعه به پزشک را با ارسال sms یادآوری می کند ، همچنین بیماران در پاسخ می توانند وقت را تائید و یا زمان آن را تغییر دهند.

51.  گزارشات فروشندگان

"VALUEFIRST" برقراری ارتباطات آنی نیروهای فروش با دفتر مرکزی شرکت بوسیله پیامک را ارائه می کند ، خدماتی از قبیل : به روز رسانی های اهداف فردی به صورت روزانه یا هفتگی ، افزایش محدودیت اعتبار فروشنده ها و محل یابی سفارشات و مسیریابی ارسال سفارشات

52.  هشدار غیبت

در سال 2003 دو مدرسه در ایرلند طی اقدامی برای مقابله با غیبت دانش آموزان از کلاس های درسی یک سیستم هشداری بوسیله SMS راه اندازی کردندکه اسامی دانش آموزان غایب را هر روز ثبت می کرد و به طور اتوماتیک یک پیام کوتاه به والدین آنها می فرستاد و آنها را از غیبت فرزندانشان مطلع می ساخت. نظیر این سیستم در استرالیا ، انگلستان ، اسکاتلند ، فرانسه ، ایتالیا و هند نیز استفاده می شود.

53.  مشوق ها

شهردار شهر نیویورک مایکل بلومبرگ از پیامک به عنوان ابزاری برای مبارزه با عدم موفقیت نوجوانان آمریکای لاتین و آفریقایی – آمریکایی در مدارس استفاده کرد. در بیست مدرسه ی دولتی نیویورک به دانش آموزان یک تلفن همراه داده می شود و کسانی که نمرات خوبی کسب کنند از طریق SMS جوایزی مثل بلیط کنسرت ، مسابقات ورزشی و یا آهنگ موبایل دریافت می کنند. این برنامه در ژانویه 2008 بین 10 تا 15 هزار دانش آموز اجرا شد.

54.  نقل و انتقال دانشگاهی

در سال 2005 "روزنامه ی گاردین" به دانشجویان انگلیسی یک سرویس رایگان هشداردهنده بوسیله ایمیل و پیام کوتاه جهت تطبیق رشته و دانشگاه ارائه می کرد. دانشجویان در وب سایت گاردین نام ، آدرس ایمیل و شماره موبایل خود را وارد و سه دانشگاه و رشته ای مورد علاقه خود را انتخاب می کردند. اگر رشته و دانشگاه مورد نظر آنها با هم تطبیق نداشت یک پیامک برای آنها ارسال و جستجوی گزینه های بیشتر پیشنهاد می شد. این سرویس در 18 آگوست که معروف به روز نقل و انتقال است شروع به کار کرد.

55.  آزمون های ورودی

"wind" اپراتور تلفن همراه ایتالیا ، به مشترکانش این امکان را می دهد تا برای آزمون های ورودی دانشگاه آماده شوند. برای دسترسی به سرویسی که "آزمون پذیرش دانشگاه" نام دارد مشترکان می توانند یک SMS با متن G.U را به یک شماره اختصاصی بفرستند. سپس مشترک پیام کوتاهی حاوی لیست مراکز آموزشی دریافت می کند که با انتخاب هر یک آزمون مربوطه را بوسیله پیامک دریافت میکند. بعد از اتمام آزمون ( که 30 تا 80 سوال می باشد ) مشترک یک SMS نهایی دریافت می کند که نمره وی در آزمون را مشخص می کند.

56.  نتایج پذیرش

دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه کرایتون در نبراسکا را دارند ، می توانند نتایج پذیرش را از طریق پیام کوتاه دریافت کنند. بعد از تصمیمات کیمته پذیرش حداکثر ظرف 24 ساعت نتایج برای داوطلبین پیامک می شود ، ولی در روشهای قبلی یک هفته زمان برای اطلاع رسانی صرف می شد.

57.  اطلاع رسانی بانک

"بانک شمیل" در بحرین به مشتریان خود خدمات SMS بانک ارائه می دهد. مشتریان می توانند صورت حساب خود را از طریق پیام کوتاه دریافت کنند، همچنین می توانند در سرویسی ثبت نام کنند، تا 10 دقیقه پس از واریز حقوق ماهیانه به حسابشان بوسیله پیامک مطلع شوند.

58.  استخدام

قبل از بسته شدن به وسیله NCAA ، مربیان ورزشی آمریکا بوسیله SMS می توانستند بازیکنان مورد نیاز خود را جذب کنند!! اما زمانیکه ورزشکاران معروف روزانه صدها پیام کوتاه دریافت می کردند، NCAA این کار را ممنوع کرد و بیان کرد این کار مناسب فرآیند جذب بازیکن نیست.

افسران مسئول استخدام در نیروی دفاع استرالیا برای جوانان پیامک می فرستند تا آنها را برای ثبت نام در ارتش تشویق کنند.

SMS به پرورش دهندگان میوه و سبزیجات در استرالیا کمک می کند تا برای برداشت محصولات خود کمک بطلبند. سازمان ملی استخدام استرالیا به بیکاران ، کشاورزانی را که نیرو نیاز دارند معرفی می کند.

سایت "IndianHR.com" پرتال شغلی SMSResume.in را راه اندازی کرده است که به جویندگان کار اجازه می دهد رزومه خود را از طریق پیام کوتاه ارسال کنند .

59.  ارتباط متقابل

موسسه "Dictim" که در زمینه ویرایش و تصحیح متون فعالیت دارد، زمانیکه کار جدیدی دریافت می کند به ویراستاران خود بوسیله پیامک اطلاع می دهد ، همچنین هنگامی که کار یک ویراستار به اتمام می رسد و متن آماده تحویل به مشتری می شود موضوع از طریق SMS به وی ابلاغ می شود.

60.  پیگیری دعوی

یک سرویس پیام کوتاه جدید به وکلای هندی کمک می کند تا دعوی موکلان خود را پیگیری کنند. در این سرویس زمانیکه اتفاق جدید برای پرونده رخ دهد یا پرونده وارد مرحله جدیدی شود، موضوع بوسیله پیامک به وکیل اطلاع داده می شود.

61.  آگاه شدن از Miss Call ها

اپراتور "اتصالات" در امارات متحده عربی سرویسی را ارائه می دهد که مشترک از تماسهای ناموفق خود اطلاع پیدا می کند ، حتی زمانیکه گوشی مشترک خاموش است و یا در دسترس نیست شماره هائی که قصد تماس با وی را داشته اند بوسلیه SMS دریافت خواهد کرد.

62.  مدیریت دواطلبین

وب سایت غیر انتفاعی "BraillePost.be" که توسط سایت Euregio.Net نیز حمایت می شود بر روی داوطلبانی تکیه داردکه پیام هایی مخصوص نابینایان را که از طریق اینترنت ارسال می شوند بر روی یک پرینتر بریل چاپ کرده و سپس آنرا از طریق آدرس پستی برای افراد نابینا ارسال کنند. از آنجایی که داوطلبان نمی خواهند هر چند دقیقه یکبار Inbox خود را چک کنند ، یک سیستم هشدار دهنده پیام کوتاه به کار گرفته شده است تا بمحض دریافت یک پیام داوطلب باخبر شود.

63.  ارتباطات درون سازمانی

 "جانسون و جانسون" یک سرویس پیام کوتاه جهانی جهت ارتباط با 100 هزار کارمند خود توسط شرکت Red Message راه اندازی کرده است و هر کارمند می تواند از طریق پیامک وضعیت سهام و اطلاعات مورد نیاز دیگر را دریافت کند.

 یک استفاده جالب دیگر از SMS توسط راه آهن دهلی نو صورت می گیرد. شرح وظایف مربوط به کلیه رانندگان لوکوموتیو و گاردبانان بوسیله پیام کوتاه برایشان ارسال می شود. هدف اینکار استفاده بهینه از تکنولوژی برای بالا بردن کارآیی و حذف سیستم دستی قبلی می باشد.

"دولت آفریقای جنوبی" از پیامک برای ارسال اطلاعات مربوط به مناقصات خود به پیامانکاران استفاده می کند.

64.  هشدارهای عمومی

"America Online" سرویسی را ارائه می دهد که به مشترکین AOL اجازه می دهد تا اخبار مربوط به جنگ را در هر جائی که واحدهای نظامی مورد نظر مشترک استقرار دارند دریافت کنند. این سرویس اطلاعات بروز 78 واحد نیروی نظامی ایالات متحده را منتشر می کند و مشترکین می توانند اخبار جدید را از اینترنت یا از طریق SMS دریافت کنند.

65.  بررسی صحت اطلاعات

"ارتش انگلستان" در صورتی که گردان و یا دسته سربازان مرسی ساید در عراق مورد حمله دشمن قرار بگیرند برای خانواده هایشان پیام کوتاهی ارسال می کند تا به آنها اطلاع دهد آیا اخبار منتشر شده در رسانه ها صحت دارد و چه زمانی اطلاعات دقیق مربوط به حمله و تلفات منتشر می شود.

66.  مدیریت پروژه

کشاورزان اطراف منطقه ی پونگولا در چند کیلومتری جنوب مرز آفریقای جنوبی با سوزیلند ، در هفته یک پیامک دریافت می کنند که به آنها می گوید آیا مزارع شکر خود را از آن هفته آبیاری کنند یا خیر. این پروژه آزمایشی توسط انجمن شکر آفریقای جنوبی راه اندازی شده است.

67.  کسب درآمد

"txt Aid Ltd" دارای یک پایگاه داده از شماره موبایلهای طبقه بندی شده در انگلستان است که بصورت داوطلبانه از صاحبان آنها دریافت کرده است تا برایشان تبلیغات ارسال کند و سود حاصله را به موسسات خیریه انگلستان پرداخت کند

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير