close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
101 کاربرد تجاری پیام کوتاه | فصل دوم | خدمات مشتری و مدیریت ارتباطات

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

 

فصل دوم

خدمات مشتری و مدیریت ارتباطات

1.      تبریکات

"Remind4u" به شرکتها یک سرویس کاملا مدیریت شده ارائه می دهد تا برای کریسمس یا تولد به مشتریان و یا کارمندان خود کارتهای تبریک بوسیله پیام کوتاه ارسال کنند.

2.      یادآوری

موسسه "Debthound" به آدرس (www.debthound.biz/benefits.pl ) وصول مطالبات تجاری خود از افراد را با استفاده از sms یادآوری کننده به طور موثر آسان میکند. پیامک های مخصوص به هر مشتری بر اساس برنامه ی زمانی منظم که از قبل تعریف شده است به تلفن همراه مشتریان فرستاده می شود . ارسال پیام کوتاه یادآوری در جمع آوری بدهی نسبت به تلفن های ثابت یا مکاتبه موثرتر می باشد و میزان بازدهی 200% بیشتر بوده است .

"Self organizer" به آدرس (Selforganizer.com www.) یک تقویم مجازی و یک سرویس یادآوری کننده قرار ملاقات یا روز تولد به وسیله sms ارائه می دهد، پیامکها به تلفن همراه مشترکان در خانه یا محل کار یا حتی هنگام سفر ارسال میشود. آنها به موبایلهای 192 کشور و 578 شبکه در سراسر جهان می توانند پیام کوتاه ارسال ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در : http://www. Selforganizer.com/network list.php

 

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

 

فصل دوم

خدمات مشتری و مدیریت ارتباطات

1.      تبریکات

"Remind4u" به شرکتها یک سرویس کاملا مدیریت شده ارائه می دهد تا برای کریسمس یا تولد به مشتریان و یا کارمندان خود کارتهای تبریک بوسیله پیام کوتاه ارسال کنند.

2.      یادآوری

موسسه "Debthound" به آدرس (www.debthound.biz/benefits.pl ) وصول مطالبات تجاری خود از افراد را با استفاده از sms یادآوری کننده به طور موثر آسان میکند. پیامک های مخصوص به هر مشتری بر اساس برنامه ی زمانی منظم که از قبل تعریف شده است به تلفن همراه مشتریان فرستاده می شود . ارسال پیام کوتاه یادآوری در جمع آوری بدهی نسبت به تلفن های ثابت یا مکاتبه موثرتر می باشد و میزان بازدهی 200% بیشتر بوده است .

"Self organizer" به آدرس (Selforganizer.com www.) یک تقویم مجازی و یک سرویس یادآوری کننده قرار ملاقات یا روز تولد به وسیله sms ارائه می دهد، پیامکها به تلفن همراه مشترکان در خانه یا محل کار یا حتی هنگام سفر ارسال میشود. آنها به موبایلهای 192 کشور و 578 شبکه در سراسر جهان می توانند پیام کوتاه ارسال ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در : http://www. Selforganizer.com/network list.php

در بلژیک و سوئیس از طریق پیام کوتاه به مردم یادآوری می شود تا زباله های خود را در ساعات جمع آوری زباله بیرون بگذارند . · همچنین به ساکنین ایرلند شمالی بوسیله sms یادآوری می کنند تا زباله های خود را برای جمع آوری بیرون بگذارند. اطلاعات بیشتر در (www.textually.org/textually/archives/2004/03/003168.htm)

3.      اطلاع رسانی زمان تحویل

"Dawsons" که یک فروشگاه ابزارآلات موسیقی در انگلستان با چندین شعبه است ، زمانیکه تعمیرکالای مشتری به اتمام رسیده است و آماده تحویل می باشد به آنها از طریق پیام کوتاه اطلاع می دهد . اطلاعات بیشتر در (www.clickatell.com/success/dawson.php)

4.      راهنمائی خارج از ساعت

دانش آموزان یک مدرسه در باکینگهام شایر با ارسال sms برای معلمانشان بعد از ساعات مدرسه راهنمائیهای لازم را دریافت می کنند .

5.      به روز رسانی های اطلاعات

موسسه "Amber Alert" به آدرس (https://www.wirelessamberalerts.org/index.jsp) که یک سرویس اطلاع رسانی سراسری برای بچه های گم شده است امکان جدیدی را راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد تا از اتفاقات روی داده در منطقه سکونت خود بوسیله پیام کوتاه باخبر شوند . جهت استفاده از این سرویس رایگان به سایت WirelessAMBERAlerts.org مراجعه کنید.

پلیس ترافیک بنگال اطلاعات ترافیکی را با ارسال sms در اختیار کاربران قرار می دهد . در حال حاضر کاربران اپراتور Airetel می توانند یک پیامک به شماره اختصاص داده شده بفرستند تا اطلاعات به روز در مورد وضعیت ترافیک ، ایستگاههای اتوبوس و ... دریافت کنند.

6.      اطلاع رسانی وضعیت حساب

رانندگان شهر جانسبرگ (بزرگترین شهر در آفریقای جنوبی) دو یا سه روز پس از ارتکاب یک تخلف رانندگی بوسیله دریافت sms از جریمه آن مطلع می شوند. این سرویس توسط سازمان مترو پلیس جانسبرگ راه اندازی شده است. همچنین رانندگان متخلف می توانند با ارسال یک پیام کوتاه به یک شماره مخصوص از میزان و مبلغ جرائم خود مطلع شوند.در اولین روز راه اندازی این سرویس بیش از 42000 پیامک به شماره فوق الذکر ارسال شد. (http://www.joburgnews.co.za/2006/jan/jan19_smsing.stm)

7.      زمانبندی و برنامه ریزی

موسسه "Textual.tv" به آدرس (www.textual.tv/scheduled.html) یک سرویس پیام کوتاه قابل برنامه ریزی ارائه می کند. برای مثال سرویس را میتوان طوری زمان بندی و برنامه ریزی کرد که در فواصل زمانی منظم برای اعضای یک تیم فوتبال sms ارسال شود و به آنها در مورد تاریخ تمرین بعدی اطلاع داده شود ، مثلا یکبار در هفته ، شش ساعت قبل از شروع هر تمرین.

"خطوط هواپیمائی آمریکا" بوسیله پیام کوتاه سرویسی را ارائه می کند که به کاربران عضو برنامه Dividend Miles این امکان را می دهد تا بوسیله sms یک روز قبل ، از پرواز و یا فرود هواپیما مطلع شوند.

8.      ابلاغ نتایج

جراحان "بیمارستان تن تاک سنگ" در سنگاپور ، نتایج آزمایشات حیاتی و مهم بیماران را از طریق پیامک دریافت می کنند.روزانه 12000 آزمایش در این بیمارستان انجام می شود و برای حدود شصت نفر از این بیماران لازم است تا پزشکان جواب آزمایش را در حداقل زمان ممکن دریافت کنند. سیستم بصورت خودکار نتایج غیر عادی یک آزمایش را در مدت 2 دقیقه به پزشک مسئول بیمار sms می کند که در حالت عادی 18 دقیقه زمان می برد.

9.      آخرین رویدادهای مبارزات انتخاباتی

شهروندان فرانسوی می توانستد برای دریافت نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری سال 20005 بوسیله پیام کوتاه ثبت نام کنند.جهت ثبت نام نیز فقط کافی بود تا شماره تلفن همراه خود را در وب سایت presidentielles.com وارد می کردند. (http://www.textually.org/textually/archives/2007/05/015745.htm)

کمیته ملی جمهوری خواهان (http://www.rnc.org) کاربران موبایل را برای ثبت نام در سایت جهت دریافت آخرین اخبار و وقایع مربوط به انتخابات از طریق sms دعوت می کرد .

10.  دریافت شکایات

در منطقه ی مادورای (شهری بزرگ در هندوستان) مردم می توانند شکایات خود در مورد فعالیت های ضد اجتماعی منطقه سکونت خود را بدون افشای هویتشان از طریق ارسال پیام کوتاه اعلام کنند. سیستم جدید که پلیس را در جریان جنایتها قرار می دهد توسط پلیس منطقه ی جنوبی سانجیرکومار راه اندازی شده و انتظار می رود که ارتباط مردم با پلیس را ارتقاء بخشد . شکایتها به طور همزمان توسط پلیس محلی آن منطقه نیز دریافت می شود و پلیس منطقه مربوط به یک شکایت می تواند با ارسال sms به شاکی وی را از اقدامات صورت گرفته در آن زمینه مطلع کند.

11.  سنجش رضایت مشتری

سونی اریکسون پروژه ای آزمایشی به راه انداخته است که در آن بوسیله پیام کوتاه میزان رضایت کاربران خود بخصوص آنهائی که دستگاهشان را تعمیر کرده اند می سنجد.

12.  نظرسنجی کوتاه

یک بیلبورد محاوره ای در میدان تایمز در نیویورک به عنوان یک تریبون آزاد برای شهروندان عمل می کند تا در مورد این مساله بحث کنند که "چه چیزی زیباست ؟" . شهروندان نظر خود را از طریق پیام کوتاه ارسال می کنند و نظرها بصورت همزمان بر روی بیلبورد و در یک وب سایت درج می شود.

13.  جمع آوری اطلاعات مشتریان

در تابستان 2005 "پاپ نادل" (تولید کننده خوراکی شبیه به اسنک) به مشتریان شانس بردن یکی از یک میلیون بسته پاپ نادل رایگان را ارائه کرد . این برنامه تبلیغاتی به تولید اطلاعات با ارزشی در مورد شرکت کنندگان منجر شد. مشتریان برای برنده شدن یک بسته پاپ نادل باید کد شرکت در مسابقه به همراه نام وآدرس پستی خود را به شماره مخصوصی sms می کردند.

14.  پرسش از متخصصان

کاربران موبایل می توانستند سوالات خود را با ارسال یک پیامک از تونی بلر نخست وزیر انگلستان بپرسند! فقط کافی بود تا قبل از طرح سوال خود کلمه pm را در پیام کوتاهشان درج کنند.

در سال 2002 هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در فرانسه ، اکثر کاندیدا در یک برنامه پاسخگوئی به سوالات sms شده که توسط موسسه Freever به آدرس (http://www.freever.com) اجرا شده بود شرکت کردند که رکورد حیرت انگیز 250 هزار سوال از یکی از کاندیدا بر جای ماند.

15.  درخواست خدمات

"مرکز اورژانس درمانی مگان دیوید آدوم" به آدرس (http://www.cmdai.org) سرویس پیام کوتاهی را راه اندازی کرده است که به افرادیکه قادر به تکلم نیستند و یا شنوائی آنها آسیب دیده است کمک می کند تا بوسیله sms بتوانند آمبولانس یا سایر کمکهای اوراژانسی درخواست کنند.

16.  حمایت گروهی / فردی

سایت gosmokefree.nhs.uk یک سرویس حمایتی برای کمک به مردم جهت ترک سیگار است .آنها راهنمایی ها ، نصایح و یا هشدارهائی را در زمان های حساس از طریق پیام کوتاه یا ایمیل به اعضاء ارسال می کنند .

17.  پرداخت صورتحساب

"کمیته ی درآمد داخلی فیلیپین" به آدرس (http://www.bir.gov.ph) سرویسی را به نام PAYBIR راه اندازی کرده است که مالیات دهنده گان می توانند مالیات بر درآمد خود را که از طریق sms برایشان ارسال می شود پرداخت کنند . این سرویس که برای اولین بار در دنیا اجرا می شود بی نظیر است زیرا یک مالیات دهنده می تواند بدون مراجعه به بانک مالیات بر درآمد خود را پرداخت کند. اطلاعات بیشتر (http://www1.globe.com.ph/bir/Search.aspx)

18.  درخواست استرداد

مقررات حمل و نقل در لندن بیان می کند در صورتیکه یک وسیله ی نقلیه به مدت 15 دقیقه یا بیشتر تاخیر داشته باشد ، مسافران میتوانند کل هزینه ی سفر خود پس بگیرند. موسسه "TUBE REFUND" این امکان را فراهم کرده است که مسافران صرفا با ارسال یک پیامک حاوی ایمیل خود به همراه جزئیات سفر لغو شده درخواستشتان را جهت استرداد هزینه سفر مطرح کند.

19.  همکاری ناشناس

پلیس ایالت ایندیانای آمریکا سیستمی را راه اندازی کرده است که به شهروندان اجازه می دهد می دهد بدون افشای هویت خود با ارسال sms پلیس را در جریان فروشگاههائی که به نوجوانان زیر 21 سال الکل میفروشند قرار دهند.

شهر بیستون برنامه ای بنام CRIME STOPPERS (متوقف کنندگان جنایت) آغاز کرده است که به شهروندان این امکان را می دهد که بدون افشای هویت خود با ارسال پیامک پلیس را در جریان هر جنایتی قرار دهند اطلاعات بیشتر در (http://cityofboston.gov/police/cristop.asp)

20.  یادآوری زمان رای گیری

در آمریکا متقاضیان می توانند ثبت نام کنند تا پیام کوتاه هائی را بصورت هفتگی دریافت کرده و زمانیکه رای گیری در منطقه ی آنها بود مطلع شوند .

21.  پرسش و پاسخ موبایل

"چاچا" (www.chacha.com) سرویسی است که به کاربران اجازه می دهد تا سوالاتی که در حوزه های مختلف دارند را به یک شماره اختصاص داده شده sms کنند و پاسخ آن را بوسیله پیام کوتاه دریافت کند

 

منبعشرکت عصر فرا ارتباط

 

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير