close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بازاریابی الکترونیکی

مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی

1.                   کلمه کلیدی ساده ای را انتخاب کنید که ارسال و نوشتن آن ساده باشد.

اکثر مشتریان شما با ارسال یک کلمه کلیدی از طریق پیامکی به یک شماره اختصاصی (5 یا 6 رقمی) به برنامه شما ملحق می شوند. شماره اختصاصی و کلمه کلیدی شما باید کوتاه باشند به دلیل اینکه اکثر مشتریان با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. همچنین املای کلمه کلیدی باید ساده باشد.

2.                   به نوع ارتباط خود دقیقا توجه کنید.

هدف از ارسال پیامک باید برقراری یک ارتباط بلندمدت با مشتری باشد نه اینکه هر از چندگاه پیامی به مشتریان ارسال کنید. سعی کنید نام مشتریان را نیز در لیست ارسال خود نگهداری کنید تا با ارسال پیامهایی حاوی نام مشتری، احساس شخصی سازی را در او تقویت کنید. چنین کاری باعث افزایش نرخ پاسخ می شود، اما در این کار زیاده روی نکرده و از حد خود تجاوز نکنید.


ادامه مطلب

فصل يازدهم

چند مثال و ایده برای استفاده از پیامک


 در این فصل صرفا مثالهایی در زمینه استفاده از پیامک در کسب و کارهای مختلف ارائه شده اند. با استفاده از هر یک از این مثالها می توانید راهکارهای مناسبی را در زمینه بازاریابی پیامکی اتخاذ کنید. همچنین به این مسئله پی خواهید برد که می توان از پیام کوتاه در زمینه های گوناگون بهره گرفت.


ادامه مطلب


 
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها و حتی برنامه های تلویزیونی برای آگاهی از نظرات مخاطبان خود به روشهای مختلفی، اقدام به برپایی نظرسنجی می کنند و دو روش اینترنتی و SMS ای از روشهای متداول هستند. در این فصل به مقایسه این دو روش    می پردازیم.


ادامه مطلب

فصل نهم

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوزمحور


 اگر مایل هستید که در حداقل زمان ممکن به مرور مهمترین نکات مربوط به بازاریابی پیامکی بپردازید، می توانید با خواندن این فصل به هدف خود برسید. با دنبال کردن چند رهنمود ساده و کوتاه می توانید تغییرات زیادی در روشهای بازاریابی خود ایجاد کنید.

"ایمیل شخصی است، پیامک شخصی تر است"


ادامه مطلب

فصل هشتم

مطالعات موردی


 مطالعات موردی در هر زمینه ای به درک بهتر مطلب کمک می کنند. در این فصل مثالهای عملی و عینی بکارگیری راهکارهای بازاریابی پیامکی در بزرگترین شرکتهای دنیا مانند کمپانی فورد، شرکتهای هوندا و تویوتا و همچنین کسب و کارهای کوچکی مانند سینماهای زنجیره ای، رستورانها، روزنامه ها و ... ارائه می شوند.


ادامه مطلب

فصل هفتم

مراحل برگزاری یک کمپین پیام کوتاه

  
اين فصل كتاب فصلي است كوتاه که شما را به سرعت با مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی آشنا می کند و ایده هایی را به شما ارائه می دهد که با بکارگیری آنها می توانید مشتریان بیشتری را به شرکت در برنامه بازاریابی پیامکی خود جلب کنید.


ادامه مطلب

فصل ششم

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

(كلوپ كارت هوشمند)


 
ممکن است برخی از افراد چندان تمایلی به ارائه شماره موبایل خود به شما نداشته باشند. از سوی دیگر تهیه یک لیست از شماره های موبایل مخاطبان برای بازاریابی پیامکی حیاتی است و علاوه بر این مخاطبان باید شماره موبایل خود را با رضایت کامل در اختیار شما قرار دهند. نکات ذکر شده در این فصل برای حل مشکل به شما کمک می کند.

 

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

در بازار رقابتي امروزچگونه از مشتريان خود محافظت كنيم ...؟

 90 درصد كسب و كار شما را مشتريان وفادار و تنها 10 درصد را مشتريان جديد تشكيل مي دهند ، حفظ ارتباط ميان كسب و كار شما با مشتريان شما به اندازه كل كسب و كارتان ارزشمند است .

يكي از بهترين راه هاي توسعه كسب و كار دريافت شماره موبايل افراد به نحو موثر مي باشد، براي اين منظور بهترين روش ، استفاده از نسل جديد كارت هاي ويزيت هوشمند (كلوپ كارت) است ‌كه در اين فصل توضيحاتي در اين زمينه خدمت شما ارائه مي شود...... ادامه مطلب را بخوانید..

 


ادامه مطلب

فصل پنجم

طرح بازاریابی پیامکی


 در این فصل ، بازاریابی پیامکی به صورت یک طرح و در قالب مراحل هدفگذاری ، تدارکات ، آغاز ، اجرا ، سنجش و پالایش ارائه می شود. هر یک از این مراحل به صورت کامل تشریح شده اند. علاوه بر این در هر مرحله مثالهایی ذکر شده اند که می توانید از آنها نیز برای کسب و کار خود استفاده کنید.

گامهایی به سوی موفقیت

موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه  های بازاریابی سنتی دست پیدا می کنید.

ادامه مطلب را بخوانید...


ادامه مطلب

فصل چهارم

طریقه ساخت لیست ارسال

  
 یکی از مهمترین مواردی که باید در زمینه بازاریابی پیامکی رعایت شود، نحوه ساخت لیست شماره های مخاطبین است. روشهای مختلفی برای بدست آوردن این شماره ها وجود دارد. با خواندن این فصل از موثرترین روشهای جمع آوری شماره های مخاطبان آگاهی پیدا می کنید. روشهایی مانند استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و ...

ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل سوم

9 گام برای بازاریابی پیامکی


 بازایابی پیامکی فقط ارسال پیام کوتاه به مخاطبین نیست بلکه این راهکار را می توان مانند سایر راهکارهای بازاریابی به چندین مرحله تقسیم کرد. مراحل یا گامهای ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا به صورت حرفه ای عملیات بازاریابی خود را 
از طریق ارسال SMS انجام دهید.      

ادامه توضیحات را بخوانید

 

 

 

 

 


ادامه مطلب

فصل دوم

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی


در این فصل از شرکتهای بزرگی مانند مک دونالد، پپسی، گروه هتلهای هیلتون و ... نام برده شده است که همه آنها با استفاده از بازاریابی پیامکی میزان فروش خود را افزایش داده و خدمات و محصولات خود را با حداکثر سرعت و کیفیت به مشتریان خود ارائه   می کنند. شما نیز می توانید از طرحهای این شرکتها برای بازاریابی پیامکی محصولات خود ایده بگیرید
.

 ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل اول

 ویژگیهای پیامک ارسالی

  
نکات و مثالهای عملی ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا پیامکهایی با متن جذاب و موثر طراحی کنید و مشتریان یا خوانندگان 
SMS را هر چه بیشتر به خرید محصولات یا استفاده از خدمات خود تشویق کنید. رعایت این نکات و بکارگیری آنها باعث می شود که هرچه زودتر به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

با توجه به محدودیت تعداد کاراکترها در پیامک باید به صورت عاقلانه از آنها استفاده کنید. نرخ پیامکهای خوانده شده صد در صد است، بنابراین در بازاریابی پیامکی ترغیب کاربر به مشارکت عملی بسیار حائز اهمیت است.

 

ادامه توضیحات را بخوانید

 


ادامه مطلب

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوز محور

"ایمیل شخصی است و پیامک شخصی تر ! "

 

با وجود اینکه ایمیل مستقیماً به دست فرد می رسد و رایگان، راحت و سریع است- اینجا دقیقاً همان جایی است که مشابهتهای بین پیامک و ایمیل به انتها می رسند. تلفنهای موبایل بر خلاف ایمیل چیزی به  عنوان "فیلتر اسپم" ندارند و در نتیجه گیرندگان پیام عملاً نمی توانند دریافت پیام از سوی یک فرد خاص را متوقف کنند- حتی اگر از هویت فرستنده آن آگاه باشند. فرایند حذف یک پیامک نیز طولانی تر و خسته-کننده تر از ایمیل است. بنابراین افراد در مورد پیامکهای ناخواسته نسبت به ایمیلهای ناخوانده(اسپم) محتاطتر هستند. بنابراین توصیه شده است که در مورد هر گونه بازاریابی پیامکی باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که گیرندگان پیامکها رضایت خود را مبنی بر دریافت آنها اعلام کرده اند.

 

ارسال پیامهای ناخواسته به تلفن موبایل مشتریان تا حد بسیار زیادی به نام تجاری شما آسیب وارد می کند. وقتی پیامک با مجوز ارسال شود و بامعنی و مرتبط به علایق مشتری باشد، از هر رسانه تبلیغاتی دیگری مقبولتر است.

 

با استفاده از رهنمودهای ساده زیر، بازاریابی پیامکی را اجرا کنید:

 

  1. به مشتریان فعلی و بالقوه خود پیشنهاداتی ارائه کرده و به آنها انگیزه دهید تا به صورت دواطلبانه در پایگاه داده شماره های شما (لیست ارسال ) ثبت نام کنند.
  2. مطمئن شوید که ارزش اطلاعات ارائه شده به مشتری با گذشت زمان افزایش می یابد.
  3. با استفاده از اطلاعات جدید بدست آمده از مشتریان، دائماً انگیزه آنها را تقویت کنید(یک ارتباط دو طرفه و محاوره گونه با مشتری برقرار کنید)
  4. به مشتریانی که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، جوایز بیشتری اختصاص دهید.