close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بازاریابی

سرويس پيام كوتاه يا SMS يكي از تكنولوژي هاي نوين ارتباطي است كه در دنياي بازاريابي براي برقراري ارتباط با ،مخاطبان از آن بهره گرفته مي شود. در اين مقاله، ابتدا به تاريخچه تبليغات بي سيم به عنوان مادر تبليغات سيار مي پردازيم.سپس تبليغات بوسيله تلفن همراه به صورت جامع مورد بررسي قرار مي گيرد و به ابعاد مختلفي مانند ملزومات و انواع اينتبليغات پرداخته مي شود. پس از مقايسه بين اين ابزار و ساير ابزارهاي تبليغاتي، مزايا و معايب اين تكنولوژي به عنوان ابزاربازاريابي مورد بررسي قرار گرفته است. با در نظر گرفتن اين مزايا و معايب و مروري اجمالي بر ابعاد اثرگذار بر ادراكمصرف كننده از پيامك هاي تبليغاتي، براي استفاده صحيح از اين تكنولوژِي و به كارگرفتن اثربخش آن در عرصه فعاليتهاي بازاريابي به معرفي و تشريح دو مدل مفهومي پرداخته شده است. نتايج حاصل از تمامي اين بررسي ها حاكي از آناست كه براي استفاده از پيامك به عنوان ابزاري اثربخش در عرصه تبليغات بازاريابي بايد چهار عامل مهم را در مورد بازارهدف به درستي شناخت: ويژگي هاي جمعيت شناختي، نگرش بازار هدف به پيامك هاي تبليغاتي، آشنايي بازار هدف با نامتجاري كه در پيامك تبليغ مي شود و ميزان مربوط بودن پيامك تبليغاتي به مشتري. آگاهي و استفاده از اين عوامل چهارگانهاحتمال پاسخ رفتاري مطلوب كه همان خريد كالاي تبليغ شده در پيامك است را به شدت افزايش میدهد ...

مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی

1.                   کلمه کلیدی ساده ای را انتخاب کنید که ارسال و نوشتن آن ساده باشد.

اکثر مشتریان شما با ارسال یک کلمه کلیدی از طریق پیامکی به یک شماره اختصاصی (5 یا 6 رقمی) به برنامه شما ملحق می شوند. شماره اختصاصی و کلمه کلیدی شما باید کوتاه باشند به دلیل اینکه اکثر مشتریان با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. همچنین املای کلمه کلیدی باید ساده باشد.

2.                   به نوع ارتباط خود دقیقا توجه کنید.

هدف از ارسال پیامک باید برقراری یک ارتباط بلندمدت با مشتری باشد نه اینکه هر از چندگاه پیامی به مشتریان ارسال کنید. سعی کنید نام مشتریان را نیز در لیست ارسال خود نگهداری کنید تا با ارسال پیامهایی حاوی نام مشتری، احساس شخصی سازی را در او تقویت کنید. چنین کاری باعث افزایش نرخ پاسخ می شود، اما در این کار زیاده روی نکرده و از حد خود تجاوز نکنید.


ادامه مطلب

فصل سيزدهم

پیشنهادات و ایده هایی از سوی شرکتهای بزرگ

امروزه حتی شرکتهای بزرگ و نام آوری مانند نوکیا و لی وایز نیز خود را از تبلیغات پیام  کوتاه بی نیاز نمی دانند و راهکارهای تبلیغاتی آنها می توانند اثرگذاری و اهمیت این روش بازاریابی را بیش از پیش برای شما آشکار کنند.


ادامه مطلب

فصل دوازدهم

چند نکته کلیدی برای اجتناب از انصراف افراد از شرکت در برنامه های پیامکی

          
 پس از به دست آوردن شماره های موبایل مخاطبین، همیشه در معرض این خطر هستید که افراد از شرکت در برنامه های تبلیغاتی SMS محور شما انصراف دهند. با رعایت نکات ذکر شده در این فصل می توانید همیشه با علایق و تمایلات مشتریان خود هماهنگ باشید.

با ایجاد و اداره یک برنامه بازاریابی پیامکی، قطعاً مایل هستید که نرخ ثبت نام افراد در این برنامه بیشتر از نرخ انصراف آنها از شرکت در برنامه باشد و طبعاً مایل نیستید که مخاطبین خود را در آینده از دست بدهید.


ادامه مطلب

فصل يازدهم

چند مثال و ایده برای استفاده از پیامک


 در این فصل صرفا مثالهایی در زمینه استفاده از پیامک در کسب و کارهای مختلف ارائه شده اند. با استفاده از هر یک از این مثالها می توانید راهکارهای مناسبی را در زمینه بازاریابی پیامکی اتخاذ کنید. همچنین به این مسئله پی خواهید برد که می توان از پیام کوتاه در زمینه های گوناگون بهره گرفت.


ادامه مطلب


 
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها و حتی برنامه های تلویزیونی برای آگاهی از نظرات مخاطبان خود به روشهای مختلفی، اقدام به برپایی نظرسنجی می کنند و دو روش اینترنتی و SMS ای از روشهای متداول هستند. در این فصل به مقایسه این دو روش    می پردازیم.


ادامه مطلب

فصل نهم

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوزمحور


 اگر مایل هستید که در حداقل زمان ممکن به مرور مهمترین نکات مربوط به بازاریابی پیامکی بپردازید، می توانید با خواندن این فصل به هدف خود برسید. با دنبال کردن چند رهنمود ساده و کوتاه می توانید تغییرات زیادی در روشهای بازاریابی خود ایجاد کنید.

"ایمیل شخصی است، پیامک شخصی تر است"


ادامه مطلب

فصل هشتم

مطالعات موردی


 مطالعات موردی در هر زمینه ای به درک بهتر مطلب کمک می کنند. در این فصل مثالهای عملی و عینی بکارگیری راهکارهای بازاریابی پیامکی در بزرگترین شرکتهای دنیا مانند کمپانی فورد، شرکتهای هوندا و تویوتا و همچنین کسب و کارهای کوچکی مانند سینماهای زنجیره ای، رستورانها، روزنامه ها و ... ارائه می شوند.


ادامه مطلب

فصل هفتم

مراحل برگزاری یک کمپین پیام کوتاه

  
اين فصل كتاب فصلي است كوتاه که شما را به سرعت با مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی آشنا می کند و ایده هایی را به شما ارائه می دهد که با بکارگیری آنها می توانید مشتریان بیشتری را به شرکت در برنامه بازاریابی پیامکی خود جلب کنید.


ادامه مطلب

فصل ششم

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

(كلوپ كارت هوشمند)


 
ممکن است برخی از افراد چندان تمایلی به ارائه شماره موبایل خود به شما نداشته باشند. از سوی دیگر تهیه یک لیست از شماره های موبایل مخاطبان برای بازاریابی پیامکی حیاتی است و علاوه بر این مخاطبان باید شماره موبایل خود را با رضایت کامل در اختیار شما قرار دهند. نکات ذکر شده در این فصل برای حل مشکل به شما کمک می کند.

 

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

در بازار رقابتي امروزچگونه از مشتريان خود محافظت كنيم ...؟

 90 درصد كسب و كار شما را مشتريان وفادار و تنها 10 درصد را مشتريان جديد تشكيل مي دهند ، حفظ ارتباط ميان كسب و كار شما با مشتريان شما به اندازه كل كسب و كارتان ارزشمند است .

يكي از بهترين راه هاي توسعه كسب و كار دريافت شماره موبايل افراد به نحو موثر مي باشد، براي اين منظور بهترين روش ، استفاده از نسل جديد كارت هاي ويزيت هوشمند (كلوپ كارت) است ‌كه در اين فصل توضيحاتي در اين زمينه خدمت شما ارائه مي شود...... ادامه مطلب را بخوانید..

 


ادامه مطلب

فصل پنجم

طرح بازاریابی پیامکی


 در این فصل ، بازاریابی پیامکی به صورت یک طرح و در قالب مراحل هدفگذاری ، تدارکات ، آغاز ، اجرا ، سنجش و پالایش ارائه می شود. هر یک از این مراحل به صورت کامل تشریح شده اند. علاوه بر این در هر مرحله مثالهایی ذکر شده اند که می توانید از آنها نیز برای کسب و کار خود استفاده کنید.

گامهایی به سوی موفقیت

موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه  های بازاریابی سنتی دست پیدا می کنید.

ادامه مطلب را بخوانید...


ادامه مطلب

فصل چهارم

طریقه ساخت لیست ارسال

  
 یکی از مهمترین مواردی که باید در زمینه بازاریابی پیامکی رعایت شود، نحوه ساخت لیست شماره های مخاطبین است. روشهای مختلفی برای بدست آوردن این شماره ها وجود دارد. با خواندن این فصل از موثرترین روشهای جمع آوری شماره های مخاطبان آگاهی پیدا می کنید. روشهایی مانند استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و ...

ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل سوم

9 گام برای بازاریابی پیامکی


 بازایابی پیامکی فقط ارسال پیام کوتاه به مخاطبین نیست بلکه این راهکار را می توان مانند سایر راهکارهای بازاریابی به چندین مرحله تقسیم کرد. مراحل یا گامهای ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا به صورت حرفه ای عملیات بازاریابی خود را 
از طریق ارسال SMS انجام دهید.      

ادامه توضیحات را بخوانید

 

 

 

 

 


ادامه مطلب

فصل دوم

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی


در این فصل از شرکتهای بزرگی مانند مک دونالد، پپسی، گروه هتلهای هیلتون و ... نام برده شده است که همه آنها با استفاده از بازاریابی پیامکی میزان فروش خود را افزایش داده و خدمات و محصولات خود را با حداکثر سرعت و کیفیت به مشتریان خود ارائه   می کنند. شما نیز می توانید از طرحهای این شرکتها برای بازاریابی پیامکی محصولات خود ایده بگیرید
.

 ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل اول

 ویژگیهای پیامک ارسالی

  
نکات و مثالهای عملی ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا پیامکهایی با متن جذاب و موثر طراحی کنید و مشتریان یا خوانندگان 
SMS را هر چه بیشتر به خرید محصولات یا استفاده از خدمات خود تشویق کنید. رعایت این نکات و بکارگیری آنها باعث می شود که هرچه زودتر به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

با توجه به محدودیت تعداد کاراکترها در پیامک باید به صورت عاقلانه از آنها استفاده کنید. نرخ پیامکهای خوانده شده صد در صد است، بنابراین در بازاریابی پیامکی ترغیب کاربر به مشارکت عملی بسیار حائز اهمیت است.

 

ادامه توضیحات را بخوانید

 


ادامه مطلب

پيش گفتار و مقدمه

سپاس از شما كه اين كتاب را براي خواندن انتخاب كرده ايد . از آنجايي كه تلفن همراه تبديل به يك ابزار كارآمد و عمومي شده است و تقريباً‌ تمام مشتريان و مديران تلفن همراه دارند ، قابليت ارسال و دريافت پيامك فرصتي ويژه را جهت اطلاع رساني هر چه بهتر ،‌سريع تر و ارزان تر ايجاد نموده است ، در صفحاتي كه در پيش رو داريد به شما خواهم گفت چگونه به كسب و كار خود سرعت و رونق دهيد و با استفاده از پيامك (SMS) فروش خود را بصورت فوق العاده اي افزايش دهيد و ارتباط با مشتريان خود را مديريت نماييد . شما خيلي سريع  مجموعه اي از ايده ها ، روش ها و فنون عملي و ثابت شده اي را ياد خواهيد گرفت كه شركت هاي موفق از آن ها استفاده كرده اند و باعث پايداري ، بقا و رشد آن ها شده است .   براي شما از ايده هايي سخن خواهم گفت كه عصاره ي سال ها تجربه و برگزيده از صدها كتاب و مقاله درباره استراتژي ،‌ برنامه ريزي ، خريد ،‌ فروش و موفقيت در تجارت و كسب و كار با استفاده از پيامك مي باشد. با اين وجود مهم ترين بخش اين كتاب آن چيزي نيست كه شما مي خوانيد و ياد مي گيريد ،‌بلكه آن چيزي است كه عملاً‌ اين مفاهيم عملي و ثابت شده را به كار مي بنديد . وقتي اين كتاب را مي خوانيد فكر كنيد فوراً‌ چه گام هايي ويژه اي مي توانيد برداريد تا اين  ايده ها را دركسب و كارتان عملي نماييد. در تجارت ، همانند بسياري از سطوح زندگي نتيجه همه چيز است ،‌ همان گونه كه مطالعه اين كتاب را  ادامه مي دهيد فكر كنيد چگونه اين استراتژي ها و ايده ها مي توانند به شما كمك كنند تا شما سريع تر به نتايج بهتري دست يابيد . از شما خواننده گرامي درخواست مي كنم كه نظرات و پيشنهادات خود را درباره متن كتاب به آدرس textplus.panel@yahoo.com و يا سامانه پيامكي 30007091400000  ارسال فرمائيد

منبع : سایت پیامک ساز

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوز محور

"ایمیل شخصی است و پیامک شخصی تر ! "

 

با وجود اینکه ایمیل مستقیماً به دست فرد می رسد و رایگان، راحت و سریع است- اینجا دقیقاً همان جایی است که مشابهتهای بین پیامک و ایمیل به انتها می رسند. تلفنهای موبایل بر خلاف ایمیل چیزی به  عنوان "فیلتر اسپم" ندارند و در نتیجه گیرندگان پیام عملاً نمی توانند دریافت پیام از سوی یک فرد خاص را متوقف کنند- حتی اگر از هویت فرستنده آن آگاه باشند. فرایند حذف یک پیامک نیز طولانی تر و خسته-کننده تر از ایمیل است. بنابراین افراد در مورد پیامکهای ناخواسته نسبت به ایمیلهای ناخوانده(اسپم) محتاطتر هستند. بنابراین توصیه شده است که در مورد هر گونه بازاریابی پیامکی باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که گیرندگان پیامکها رضایت خود را مبنی بر دریافت آنها اعلام کرده اند.

 

ارسال پیامهای ناخواسته به تلفن موبایل مشتریان تا حد بسیار زیادی به نام تجاری شما آسیب وارد می کند. وقتی پیامک با مجوز ارسال شود و بامعنی و مرتبط به علایق مشتری باشد، از هر رسانه تبلیغاتی دیگری مقبولتر است.

 

با استفاده از رهنمودهای ساده زیر، بازاریابی پیامکی را اجرا کنید:

 

  1. به مشتریان فعلی و بالقوه خود پیشنهاداتی ارائه کرده و به آنها انگیزه دهید تا به صورت دواطلبانه در پایگاه داده شماره های شما (لیست ارسال ) ثبت نام کنند.
  2. مطمئن شوید که ارزش اطلاعات ارائه شده به مشتری با گذشت زمان افزایش می یابد.
  3. با استفاده از اطلاعات جدید بدست آمده از مشتریان، دائماً انگیزه آنها را تقویت کنید(یک ارتباط دو طرفه و محاوره گونه با مشتری برقرار کنید)
  4. به مشتریانی که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، جوایز بیشتری اختصاص دهید.

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی

موسسه Walgreens سایت موبایل جدیدی را بهمراه هشدارهای پیامکی راه می اندازد

موسسه Walgreens هشدارهای متنی درباره نسخه بیماران را راه اندازی کرده است که با آماده شدن نسخه مشتریان به آنها هشدار می دهد. این موسسه با ارائه پیامهای خاصی به مشتریان به آنها اجازه می دهد که با استفاده از تلفنهای موبایل خود کوپنهایی را پیدا کنند. از امکانات ارائه شده توسط Walgreens عبارتند از :

تعویضهای نسخه- کاربران می توانند شماره نسخه را وارد کرده و آن را به صورت آماده در هر یک از داروخانه های Walgreens تحویل بگیرند، بدون اینکه نیازی به ثبت نام داشته باشند. 

سیستم موقعیت یابی فروشگاه- هریک از فروشگاههای Walgreens را در سرتاسر کشور می توان با استفاده از شهر، ایالت یا کدپستی پیدا کرد. 

عکس Walgreens – قابلیت مشاهده عکسها و سفارشات چاپی از طریق موبایل

مرور محصولات- خرید و مشاهده جزئیات مربوط به محصولات، قیمتها و نظرات مشتری قبل از خرید از فروشگاه

· گروه هتلهای هیلتون

گروه هتلهای هیلتون توانسته با استفاده از بازاریابی پیامکی تعداد مهمانان خود را افزایش داده و میزان وفاداری مشتری را افزایش دهد.

هتل پیامهای بازاریابی مهمی را مانند موارد ویژه و تبلیغات را مستقیماً به گوشی موبایل اعضای خود ارسال می-کرد. استفاده از پیامک باعث شد تا پیامها فورا و در مناسب ترین زمان روز ارسال شوند.

پیامک به عنوان یک ابزار مستقیم بازاریابی باعث یک رشد 10-25 درصدی در نرخ استفاده مشتریان از پیشنهادات ارسالی گردید و موید این مطلب بود که یک بخش جدایی ناپذیر از بازاریابی مستقیم و استراتژی وفاداری مشتری است.

· شرکت پپسی 

پپسی 15 طرح قوطی جدید را رونمایی کرد و گستره ای از تبلیغات را به عنوان بخشی از یک ابتکار مشهور کردن نام تجاری اصلی ایجاد کرد. مسابقه Super Can پپسی به طرفداران این شانس را می داد که به عنوان جایزه، برنده مادام العمر بلیطهای Super Bowl و یک قوطی جواهر نشان به ارزش 100000 دلار شوند. پپسی همراه با تبلیغات اینترنتی و سنتی، از برنامه های تبلیغاتی موبایل استفاده کرد و اولین برندی بود که از ویدئو در کمپین تبلیغاتی خودش بهره گرفت.

اهداف

· گسترش تبلیغ برای مسابقه Super Can

· افزایش آگاهی عموم از 15 طرح جدید قوطی پپسی

· هدایت هر چه بیشتر کاربران به وب سایت موبایلی شرکت

· افزایش دادن حجم دانلود ویدئو و عکسهای پس زمینه 

پپسی در روزهای نزدیک به مسابقه بزرگ Super Bowl روی صفحه آغازین Sprint Mobile Media Network شروع به تبلیغ کرد. و باعث شد که مشتریان از 4 آگهی تبلیغاتی متفاوت که به صورت بنر نمایش داده می شدند به وب سایت موبایلی پپسی هدایت شده و در آنجا بتوانند کارهای متفاوتی انجام دهند.

پپسی به کاربران امکان می داد تا تصویر پس زمینه قوطی جواهرنشان پپسی را دانلود کنند، برای دیدن ویدئوهایی از طرحهای قوطی پپسی کلیک کنند و همچنین ویدئو کلیپهای Super Bowl را مشاهده کنند.

نتایج 

· تاثیرگذاری بر 9 میلیون نفر

· میانگین نسبت تعداد کليکها به تعداد نمایشها به اندازه 4.5 درصد

· دانلود 175000 تصویر پس زمینه

این کمپین اولین برنامه ای بود که چندین ویژگی مانند دانلود محتوا، مشاهده ویدئو و پخش تلویزیونی زنده را با هم ترکیب می کرد. پپسی با این کار باعث شد که تاثیر ماندگاری بر مشتریان بگذارد و اکنون 175000 نفر هر زمان که به موبایل خود نگاه می کنند، تصویر قوطی پپسی را می-بینند.

· استفاده از پیامک در کلینیکها

برخی از کلینیکها پیامکهایی را در قالب یادآوری زمان ویزیت به بیماران ارسال می کنند و از آنها می خواهند که در صورت انصراف به کلینیک اطلاع دهند. اینکار علاوه بر بهینه-سازی زمان ویزیت کلینیک، باعث می شود که قرار ملاقاتهای لغو شده سریعتر جایگزین شوند.

· رستوران PizzaExpress 

راه اندازی یک کمپین که مشتریان را ترغیب می کند از طریق پیامک به پیتزایی رای دهند که دوست دارند آن را در منوی رستوران ببینند. این کمپین تا 14 نوامبر 2010 تمام می شود. PizzaExpress یک رستوران محبوب در بریتانیاست و بیش از 370 شعبه دارد. این رستوران در هر یک از شعب خود مشتریان را به شرکت در این کمپین تشویق می کند تا رای خود را برای یکی از 5 پیتزای فینالیست ارسال کنند. مشتریان به محض ارسال پیامک می توانند رای های خود را مستقیما به ف/ی/س/ب/و/ک نیز پست کنند.

· شعبه مک دونالد در استرالیا

نرخ استفاده مشتریان از خدمات ارائه شده توسط پیامکهای مک دونالد به این دلیل افزایش یافت که کمپین پیامکی با یک مسابقه رادیویی-که از ایستگاه رادیوی محلی پخش می شد- ترکیب شد. شنوندگان با ارسال پیامک به این مسابقه رادیویی پاسخ دادند. در پاسخ، تایید دریافت پیام را با یک شماره فاکتور ضمیمه شده به آن دریافت کردند. آنها می توانستند با مراجعه به هر یک از شعب رستورانهای مک دونالد و ارائه این شماره، یکی از این سه پیشنهاد را دریافت کنند. به علاوه، از مشتری درخواست می شد که در صورت تمایل به دریافت پیشنهادات بیشتری از مک دونالد، حرف Y را ارسال کنند، که اکثر مشتریان نیز این کار را انجام دادند. مک دونالد قبل از زمان ناهار شماره فاکتورهای بیشتری را ارسال می کرد. 

مک دونالد می تواند از شماره های جمع آوری شده در پایگاه داده خود استفاده کند تا برای کمپین بعدی سن افراد را از آنها سوال کند و هدفگذاری بهتری انجام داده و به نرخهای پاسخ بهتری دست پیدا کند.