close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
مقالات

پیامک تبلیغاتی (SMS)

 
تبلیغاتی sms ارسال

ارسال sms تبلیغاتی

 

آیا می دانید بر اساس آخرین تحقیقات ۹۵% پیامک های تبلیغاتی خوانده می شوند!

بر اساس تحقیقات تاثیر SMS تبلیغاتی ۵ برابر بیشتر از Direct Marketing یا تبلیغات بصورت مستقیم می باشد !

۸۱% شرکتهای بزرگ دنیا برنامه های گسترده ای برای استفاده از Mobile Marketing دارند.

با پيشرفت روزافزون فناوري‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي، تلفن همراه نيز جهش چشمگيري داشته و صرفاً به عنوان ابزار مكالمه مورد بهره‌برداري قرار نمي‌گيرد. بلكه با تكيه بر سرويس‌هاي ارزش افزوده به ارائه خدمات بي‌شماري پرداخته و پاسخگوي بسياري از نيازهاي اطلاعاتي شده است.

بی شک امروزه تلفن همراه  به ابزاری قوی برای ارتباط شرکت ها و سازمانهای بزرگ با مخاطبین خود تبدیل گردیده و  پیامک بستر مناسبی برای ایجاد این ارتباط می باشد.  امروزه شرکتها و سازمانهای بزرگ در دنیا به فواید استفاده از پیامک در مسیر تجارت خود پی برده اند و از این سیستم در جهت یافتن مشتریان و مخاطبین خود بهره می برند. 


ادامه مطلب

سرويس پيام كوتاه يا SMS يكي از تكنولوژي هاي نوين ارتباطي است كه در دنياي بازاريابي براي برقراري ارتباط با ،مخاطبان از آن بهره گرفته مي شود. در اين مقاله، ابتدا به تاريخچه تبليغات بي سيم به عنوان مادر تبليغات سيار مي پردازيم.سپس تبليغات بوسيله تلفن همراه به صورت جامع مورد بررسي قرار مي گيرد و به ابعاد مختلفي مانند ملزومات و انواع اينتبليغات پرداخته مي شود. پس از مقايسه بين اين ابزار و ساير ابزارهاي تبليغاتي، مزايا و معايب اين تكنولوژي به عنوان ابزاربازاريابي مورد بررسي قرار گرفته است. با در نظر گرفتن اين مزايا و معايب و مروري اجمالي بر ابعاد اثرگذار بر ادراكمصرف كننده از پيامك هاي تبليغاتي، براي استفاده صحيح از اين تكنولوژِي و به كارگرفتن اثربخش آن در عرصه فعاليتهاي بازاريابي به معرفي و تشريح دو مدل مفهومي پرداخته شده است. نتايج حاصل از تمامي اين بررسي ها حاكي از آناست كه براي استفاده از پيامك به عنوان ابزاري اثربخش در عرصه تبليغات بازاريابي بايد چهار عامل مهم را در مورد بازارهدف به درستي شناخت: ويژگي هاي جمعيت شناختي، نگرش بازار هدف به پيامك هاي تبليغاتي، آشنايي بازار هدف با نامتجاري كه در پيامك تبليغ مي شود و ميزان مربوط بودن پيامك تبليغاتي به مشتري. آگاهي و استفاده از اين عوامل چهارگانهاحتمال پاسخ رفتاري مطلوب كه همان خريد كالاي تبليغ شده در پيامك است را به شدت افزايش میدهد ...

مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی

1.                   کلمه کلیدی ساده ای را انتخاب کنید که ارسال و نوشتن آن ساده باشد.

اکثر مشتریان شما با ارسال یک کلمه کلیدی از طریق پیامکی به یک شماره اختصاصی (5 یا 6 رقمی) به برنامه شما ملحق می شوند. شماره اختصاصی و کلمه کلیدی شما باید کوتاه باشند به دلیل اینکه اکثر مشتریان با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. همچنین املای کلمه کلیدی باید ساده باشد.

2.                   به نوع ارتباط خود دقیقا توجه کنید.

هدف از ارسال پیامک باید برقراری یک ارتباط بلندمدت با مشتری باشد نه اینکه هر از چندگاه پیامی به مشتریان ارسال کنید. سعی کنید نام مشتریان را نیز در لیست ارسال خود نگهداری کنید تا با ارسال پیامهایی حاوی نام مشتری، احساس شخصی سازی را در او تقویت کنید. چنین کاری باعث افزایش نرخ پاسخ می شود، اما در این کار زیاده روی نکرده و از حد خود تجاوز نکنید.


ادامه مطلب

ویژگیهای پیامک ارسالی

با توجه به محدودیت تعداد کاراکترها در پیامک باید به صورت عاقلانه از آنها استفاده کنید.

نرخ پیامکهای خوانده شده صد در صد است،

بنابراین در بازاریابی پیامکی ترغیب کاربر به مشارکت عملی بسیار حائز اهمیت است.


ادامه مطلب

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل هشتم

شبکه های اجتماعی


99. تبلیغ درمورد نرم افزارها

شرکتهای تجاری می توانند به تبلیغ در مورد نرم افزارهایی بپردازند که با محصولات و خدمات آنها هماهنگ و همراستا هستند. چنین نرم افزارهایی به برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک کمک می کنند تا با کاربران خود در تعامل باشند. سرویس پیامکی این شبکه اجتماعی به کاربران آن اجازه می دهد تا از این طریق با دوستان خود در ارتباط باشند. کاربران با نصب این نرم افزارها روی گوشیهای موبایل خود می توانند از خدمات ارائه شده توسط آنها استفاده کنند.

100. استفاده از شبکه های اجتماعی

یک سرویس شبکه اجتماعی با عنوان PL8Scan به کاربران اجازه می دهد تا شماره پلاک ماشین خود را در سایت ثبت کنند و سپس از طریق شماره پلاک افراد، پیامکهای آنها را دریافت کنند.


ادامه مطلب

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل هفتم

خدمات مالی

 

89.  کنترل اعتبار :

"Creditgate"   (www.creditgate.com/sms_credit_reports.aspx) ، دسترسی فوری و آسان را به اطلاعات میزان اعتبار در همه شرکتهای محدود انگلستان امکان پذیر می کند . مشترکین موبایل برای بازیابی اطلاعات خود باید کارهای زیر را انجام دهند : نام شرکت یا شماره ی شرکت و یا نام مدیر عامل را تایپ کرده و پیامکی را به شماره تلفن اختصاص داده شده، ارسال می کنند .

سپس افراد می توانند در پاسخ به پیامک بعدی (در قالب گزینه هایی مانند 1 ، 2 ، 3 یا 4 و ...)، گزارشی از میزان اعتبار خود را دریافت کنند.


ادامه مطلب

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل ششم

جهانگردی و توریسم

 

 

82.  بررسی سفر

مسافران "خطوط هوائی سنگاپور" می توانند با ارسال پیام کوتاه صندلی خود در هواپیما را بررسی و تائید کنند!

83.  رزرواسیون

"HotelZone" یکی از بزرگترین آژانس های رزرو هتل در اروپاست که دارای 75 کارمند در چهار کشور می باشد. آنها پس از رزرو هتل یک SMS تائیدیه حاوی کد رزرو ، نام هتل ، آدرس آن و تاریخ ورود و خروج به مشتری ارسال می کنند.


ادامه مطلب

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل پنجم

حمل و نقل و اقدامات مربوط به تهیه و توزیع


74.  پیگیری کانتینر

حمل و نقل در نیجریه به تدریج تغییر کرده است و با چالش های مدرن در تجارت بین المللی مواجه است . به همین منظور سرویس جدید پیگیری کانتینر از طریق SMS به موسسات حمل و نقل معرفی شد . با استفاده از این سرویس موسسات حمل و نقل نیجریه ای می توانند کانتینرهای خود را در هر بخشی از دنیا مکان یابی کنند .

75.  به روز رسانی های ارسال کالا ها

"Ray & Sons" صد سال است که در زمینه تجارت فعال می باشد. این شرکت در سال 1904 به عنوان یک سرویس تحویل یخ شروع بکار کرد. کار آنها برداشت یخ از رودخانه هادسون و تحویل آن از طریق کالسکه بود، مشتریان علامتی را بر روی درب خود می گذاشتند تا به فردی که یخ را برای آنها می برد اطلاع دهند که به چه میزان یخ نیاز دارند . به مرور زمان شرکت تغییر کرده و نه تنها یخ ، بلکه زغال ، چوب ، نفت سفید ، گازوئیل ، سوخت دیزلی و نفت گرمایشی را برای مشتریان تجاری و مسکونی ارسال می کن . در حال حاضر شرکت از یک سیستم موقعیت یابی جهانی برای پاسخگویی سریعتر به مشتریان خود و از تکنولوژی ارسال پیام کوتاه برای دادن اطلاعات مشتریان به رانندگانش استفاده می کند .


ادامه مطلب

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل چهارم

 تکنولوژی اطلاعات و مدیریت سیستم

68.  هشدار دریافت ایمیل

"Yahoo Mail" یک سرویس پیام کوتاه را برای کاربران خود در انگلستان و ایرلند راه اندازی کرده است که بمحض اینکه کاربر یک ایمیل ضروری یا مشخص شده دریافت می کند با SMS به وی اطلاع می دهد.

 

69.  تایید پسورد

ارسال پسوردهای دسترسی به وب از طریق پیامک می تواند خیال کاربران را زمانیکه این اطلاعات حساس را فراموش کرده اند راحت کند. با استفاده از وب سرویس ارسال پیام کوتاه می توان هنگام درخواست یک کاربر پسوردش را به صورت اتوماتیک به موبایلش SMS کرد.


ادامه مطلب


101 کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل سوم

مدیریت فرآیندهای تجاری و مدیریت داخلی

49.  جمع آوری بدهی

به گزارش "ICLIVERPOOL" یک آژانس جمع آوری بدهی هنگامی که برای برقراری تماس با بدهکاران از sms استفاده کرد با افزایش 4 برابری پرداخت بموقع بدهی مواجه شد. این شرکت بجای استفاده از نامه های رسمی و یا تماسهای تلفنی کوتاه با افرادی که صورتحسابهای خود را نپرداخته اند برای آنها پیام کوتاهی دوستانه ارسال کرد و از آنها خواست تا برای رسیدگی به صورتحساب معوق خود با شرکت تماس بگیرند ، در عرض 2 ساعت پس از ارسال پیامکها 40% افراد با شرکت تماس گرفتند که در مقایسه با 9% تماس حاصل از یادآوری بوسیله تماس تلفنی و 35% تماس حاصل از مراجعه حضوری بسیار بالاتر بود.


ادامه مطلب

 


101 
کاربرد تجاری پیام کوتاه

فصل اول : فروش محصولات و بازاریابی

1.      تبلیغات فروش

"فروشگاه زنجیره ای پوشاک شهری" (http://www.urbanoutfitters.com) که پوشاک ، کفش و اثاثیه می فروشد از طریق پیام کوتاه در ماه ژوئن به مشتریان دائم خود در مورد حراجی ها و مدلهای جدید اطلاع رسانی می کند .

2.      برنامه های تبلیغاتی بفرست و برنده شو!

برای اولین بار در اروپا "فوردفیستا" یک برنامه تبلیغاتی جدید را در ماه ژوئیه 2004 در بلژیک آغاز کرد که بیلیوردهای چند رسانه ای را با sms ترکیب می کرد . عابران می توانستند شانس خود برای بردن یک فوردفیستا را با فرستادن یک پیام کوتاه همراه با اسم خود به یک شماره اختصاصی درج شده بر روی بیلبورد امتحان کنند. سپس بیلبورد به این sms پاسخ می داد و پیام کوتاه دیگری که شامل یک سوال بود می فرستاد ، اگر کاربر به سوال درست جواب می داد بیلبورد مثل یک ماشین پین بال واکنش نشان می داد و به وی یک توپ اضافی می داد ، به این معنا که نام او در لیست قرعه کشی برندگان قرار می گرفت. اطلاعات بیشتر در(http://www.textually.org/textually/archives/2004/07/004640.htm)

 


ادامه مطلب

فصل سيزدهم

پیشنهادات و ایده هایی از سوی شرکتهای بزرگ

امروزه حتی شرکتهای بزرگ و نام آوری مانند نوکیا و لی وایز نیز خود را از تبلیغات پیام  کوتاه بی نیاز نمی دانند و راهکارهای تبلیغاتی آنها می توانند اثرگذاری و اهمیت این روش بازاریابی را بیش از پیش برای شما آشکار کنند.


ادامه مطلب

فصل دوازدهم

چند نکته کلیدی برای اجتناب از انصراف افراد از شرکت در برنامه های پیامکی

          
 پس از به دست آوردن شماره های موبایل مخاطبین، همیشه در معرض این خطر هستید که افراد از شرکت در برنامه های تبلیغاتی SMS محور شما انصراف دهند. با رعایت نکات ذکر شده در این فصل می توانید همیشه با علایق و تمایلات مشتریان خود هماهنگ باشید.

با ایجاد و اداره یک برنامه بازاریابی پیامکی، قطعاً مایل هستید که نرخ ثبت نام افراد در این برنامه بیشتر از نرخ انصراف آنها از شرکت در برنامه باشد و طبعاً مایل نیستید که مخاطبین خود را در آینده از دست بدهید.


ادامه مطلب

فصل يازدهم

چند مثال و ایده برای استفاده از پیامک


 در این فصل صرفا مثالهایی در زمینه استفاده از پیامک در کسب و کارهای مختلف ارائه شده اند. با استفاده از هر یک از این مثالها می توانید راهکارهای مناسبی را در زمینه بازاریابی پیامکی اتخاذ کنید. همچنین به این مسئله پی خواهید برد که می توان از پیام کوتاه در زمینه های گوناگون بهره گرفت.


ادامه مطلب


 
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها و حتی برنامه های تلویزیونی برای آگاهی از نظرات مخاطبان خود به روشهای مختلفی، اقدام به برپایی نظرسنجی می کنند و دو روش اینترنتی و SMS ای از روشهای متداول هستند. در این فصل به مقایسه این دو روش    می پردازیم.


ادامه مطلب

فصل نهم

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوزمحور


 اگر مایل هستید که در حداقل زمان ممکن به مرور مهمترین نکات مربوط به بازاریابی پیامکی بپردازید، می توانید با خواندن این فصل به هدف خود برسید. با دنبال کردن چند رهنمود ساده و کوتاه می توانید تغییرات زیادی در روشهای بازاریابی خود ایجاد کنید.

"ایمیل شخصی است، پیامک شخصی تر است"


ادامه مطلب

فصل هشتم

مطالعات موردی


 مطالعات موردی در هر زمینه ای به درک بهتر مطلب کمک می کنند. در این فصل مثالهای عملی و عینی بکارگیری راهکارهای بازاریابی پیامکی در بزرگترین شرکتهای دنیا مانند کمپانی فورد، شرکتهای هوندا و تویوتا و همچنین کسب و کارهای کوچکی مانند سینماهای زنجیره ای، رستورانها، روزنامه ها و ... ارائه می شوند.


ادامه مطلب

فصل هفتم

مراحل برگزاری یک کمپین پیام کوتاه

  
اين فصل كتاب فصلي است كوتاه که شما را به سرعت با مراحل برگزاری یک کمپین پیامکی آشنا می کند و ایده هایی را به شما ارائه می دهد که با بکارگیری آنها می توانید مشتریان بیشتری را به شرکت در برنامه بازاریابی پیامکی خود جلب کنید.


ادامه مطلب

فصل ششم

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

(كلوپ كارت هوشمند)


 
ممکن است برخی از افراد چندان تمایلی به ارائه شماره موبایل خود به شما نداشته باشند. از سوی دیگر تهیه یک لیست از شماره های موبایل مخاطبان برای بازاریابی پیامکی حیاتی است و علاوه بر این مخاطبان باید شماره موبایل خود را با رضایت کامل در اختیار شما قرار دهند. نکات ذکر شده در این فصل برای حل مشکل به شما کمک می کند.

 

طریقه دریافت شماره موبایل افراد به نحو موثر

در بازار رقابتي امروزچگونه از مشتريان خود محافظت كنيم ...؟

 90 درصد كسب و كار شما را مشتريان وفادار و تنها 10 درصد را مشتريان جديد تشكيل مي دهند ، حفظ ارتباط ميان كسب و كار شما با مشتريان شما به اندازه كل كسب و كارتان ارزشمند است .

يكي از بهترين راه هاي توسعه كسب و كار دريافت شماره موبايل افراد به نحو موثر مي باشد، براي اين منظور بهترين روش ، استفاده از نسل جديد كارت هاي ويزيت هوشمند (كلوپ كارت) است ‌كه در اين فصل توضيحاتي در اين زمينه خدمت شما ارائه مي شود...... ادامه مطلب را بخوانید..

 


ادامه مطلب

فصل پنجم

طرح بازاریابی پیامکی


 در این فصل ، بازاریابی پیامکی به صورت یک طرح و در قالب مراحل هدفگذاری ، تدارکات ، آغاز ، اجرا ، سنجش و پالایش ارائه می شود. هر یک از این مراحل به صورت کامل تشریح شده اند. علاوه بر این در هر مرحله مثالهایی ذکر شده اند که می توانید از آنها نیز برای کسب و کار خود استفاده کنید.

گامهایی به سوی موفقیت

موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه  های بازاریابی سنتی دست پیدا می کنید.

ادامه مطلب را بخوانید...


ادامه مطلب

فصل چهارم

طریقه ساخت لیست ارسال

  
 یکی از مهمترین مواردی که باید در زمینه بازاریابی پیامکی رعایت شود، نحوه ساخت لیست شماره های مخاطبین است. روشهای مختلفی برای بدست آوردن این شماره ها وجود دارد. با خواندن این فصل از موثرترین روشهای جمع آوری شماره های مخاطبان آگاهی پیدا می کنید. روشهایی مانند استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و ...

ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل سوم

9 گام برای بازاریابی پیامکی


 بازایابی پیامکی فقط ارسال پیام کوتاه به مخاطبین نیست بلکه این راهکار را می توان مانند سایر راهکارهای بازاریابی به چندین مرحله تقسیم کرد. مراحل یا گامهای ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا به صورت حرفه ای عملیات بازاریابی خود را 
از طریق ارسال SMS انجام دهید.      

ادامه توضیحات را بخوانید

 

 

 

 

 


ادامه مطلب

فصل دوم

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی


در این فصل از شرکتهای بزرگی مانند مک دونالد، پپسی، گروه هتلهای هیلتون و ... نام برده شده است که همه آنها با استفاده از بازاریابی پیامکی میزان فروش خود را افزایش داده و خدمات و محصولات خود را با حداکثر سرعت و کیفیت به مشتریان خود ارائه   می کنند. شما نیز می توانید از طرحهای این شرکتها برای بازاریابی پیامکی محصولات خود ایده بگیرید
.

 ادامه توضیحات را بخوانید


ادامه مطلب

 

فصل اول

 ویژگیهای پیامک ارسالی

  
نکات و مثالهای عملی ارائه شده در این فصل به شما کمک می کنند تا پیامکهایی با متن جذاب و موثر طراحی کنید و مشتریان یا خوانندگان 
SMS را هر چه بیشتر به خرید محصولات یا استفاده از خدمات خود تشویق کنید. رعایت این نکات و بکارگیری آنها باعث می شود که هرچه زودتر به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

با توجه به محدودیت تعداد کاراکترها در پیامک باید به صورت عاقلانه از آنها استفاده کنید. نرخ پیامکهای خوانده شده صد در صد است، بنابراین در بازاریابی پیامکی ترغیب کاربر به مشارکت عملی بسیار حائز اهمیت است.

 

ادامه توضیحات را بخوانید

 


ادامه مطلب

پيش گفتار و مقدمه

سپاس از شما كه اين كتاب را براي خواندن انتخاب كرده ايد . از آنجايي كه تلفن همراه تبديل به يك ابزار كارآمد و عمومي شده است و تقريباً‌ تمام مشتريان و مديران تلفن همراه دارند ، قابليت ارسال و دريافت پيامك فرصتي ويژه را جهت اطلاع رساني هر چه بهتر ،‌سريع تر و ارزان تر ايجاد نموده است ، در صفحاتي كه در پيش رو داريد به شما خواهم گفت چگونه به كسب و كار خود سرعت و رونق دهيد و با استفاده از پيامك (SMS) فروش خود را بصورت فوق العاده اي افزايش دهيد و ارتباط با مشتريان خود را مديريت نماييد . شما خيلي سريع  مجموعه اي از ايده ها ، روش ها و فنون عملي و ثابت شده اي را ياد خواهيد گرفت كه شركت هاي موفق از آن ها استفاده كرده اند و باعث پايداري ، بقا و رشد آن ها شده است .   براي شما از ايده هايي سخن خواهم گفت كه عصاره ي سال ها تجربه و برگزيده از صدها كتاب و مقاله درباره استراتژي ،‌ برنامه ريزي ، خريد ،‌ فروش و موفقيت در تجارت و كسب و كار با استفاده از پيامك مي باشد. با اين وجود مهم ترين بخش اين كتاب آن چيزي نيست كه شما مي خوانيد و ياد مي گيريد ،‌بلكه آن چيزي است كه عملاً‌ اين مفاهيم عملي و ثابت شده را به كار مي بنديد . وقتي اين كتاب را مي خوانيد فكر كنيد فوراً‌ چه گام هايي ويژه اي مي توانيد برداريد تا اين  ايده ها را دركسب و كارتان عملي نماييد. در تجارت ، همانند بسياري از سطوح زندگي نتيجه همه چيز است ،‌ همان گونه كه مطالعه اين كتاب را  ادامه مي دهيد فكر كنيد چگونه اين استراتژي ها و ايده ها مي توانند به شما كمك كنند تا شما سريع تر به نتايج بهتري دست يابيد . از شما خواننده گرامي درخواست مي كنم كه نظرات و پيشنهادات خود را درباره متن كتاب به آدرس textplus.panel@yahoo.com و يا سامانه پيامكي 30007091400000  ارسال فرمائيد

منبع : سایت پیامک ساز

رازهاي افزايش فروش و مشتري مداري با پيامك sms

از آنجايي كه تلفن همراه تبديل به يك ابزار كارآمد و عمومي شده است و تقريباً‌ تمام مشتريان و مديران تلفن همراه دارند ، قابليت ارسال و دريافت پيامك فرصتي ويژه را جهت اطلاع رساني هر چه بهتر ،‌سريع تر و ارزان تر ايجاد نموده است‌ ، واحد فن آوري و مخابرات گروه هاي مهندسي فراتيم اولين كتاب در زمينه كاربردهاي پيامك در كسب و كارها و سازمان ها را با نام  راز هاي افزايش فروش و مشتري مداري با پيامك (SMS marketing)   به نويسندگي آقاي فرزاد عباسي به چاپ رسانده است ، اين كتاب با توجه به تجارب 6 ساله در زمينه پبامك و تحقيق بيش از 16 ماه جمع آوري شده ، از آنجايي كه تعداد درخواست علاقمندان اين كتاب بيش از تيراژ چاپ شده مي باشد و از آنجايي كه هدف از چاپ اين كتاب ارائه فرهنگ و روش هاي صحيح استفاده از پيامك در جهت افزايش فروش و مشتري مداري مي باشد در نظر گرفته ايم كه مطالب اين كتاب فوق العاده و ارزشمند را بصورت تفكيك شده در اين قسمت از سايت قرار دهيم . در صفحاتي كه در پيش رو داريد به شما خواهيم گفت چگونه به كسب و كار خود سرعت و رونق دهيد و با استفاده از پيامك (SMS) فروش خود را بصورت فوق العاده اي افزايش دهيد و ارتباط با مشتريان خود را مديريت نماييد .

 

چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوز محور

"ایمیل شخصی است و پیامک شخصی تر ! "

 

با وجود اینکه ایمیل مستقیماً به دست فرد می رسد و رایگان، راحت و سریع است- اینجا دقیقاً همان جایی است که مشابهتهای بین پیامک و ایمیل به انتها می رسند. تلفنهای موبایل بر خلاف ایمیل چیزی به  عنوان "فیلتر اسپم" ندارند و در نتیجه گیرندگان پیام عملاً نمی توانند دریافت پیام از سوی یک فرد خاص را متوقف کنند- حتی اگر از هویت فرستنده آن آگاه باشند. فرایند حذف یک پیامک نیز طولانی تر و خسته-کننده تر از ایمیل است. بنابراین افراد در مورد پیامکهای ناخواسته نسبت به ایمیلهای ناخوانده(اسپم) محتاطتر هستند. بنابراین توصیه شده است که در مورد هر گونه بازاریابی پیامکی باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که گیرندگان پیامکها رضایت خود را مبنی بر دریافت آنها اعلام کرده اند.

 

ارسال پیامهای ناخواسته به تلفن موبایل مشتریان تا حد بسیار زیادی به نام تجاری شما آسیب وارد می کند. وقتی پیامک با مجوز ارسال شود و بامعنی و مرتبط به علایق مشتری باشد، از هر رسانه تبلیغاتی دیگری مقبولتر است.

 

با استفاده از رهنمودهای ساده زیر، بازاریابی پیامکی را اجرا کنید:

 

 1. به مشتریان فعلی و بالقوه خود پیشنهاداتی ارائه کرده و به آنها انگیزه دهید تا به صورت دواطلبانه در پایگاه داده شماره های شما (لیست ارسال ) ثبت نام کنند.
 2. مطمئن شوید که ارزش اطلاعات ارائه شده به مشتری با گذشت زمان افزایش می یابد.
 3. با استفاده از اطلاعات جدید بدست آمده از مشتریان، دائماً انگیزه آنها را تقویت کنید(یک ارتباط دو طرفه و محاوره گونه با مشتری برقرار کنید)
 4. به مشتریانی که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، جوایز بیشتری اختصاص دهید.

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی

موسسه Walgreens سایت موبایل جدیدی را بهمراه هشدارهای پیامکی راه می اندازد

موسسه Walgreens هشدارهای متنی درباره نسخه بیماران را راه اندازی کرده است که با آماده شدن نسخه مشتریان به آنها هشدار می دهد. این موسسه با ارائه پیامهای خاصی به مشتریان به آنها اجازه می دهد که با استفاده از تلفنهای موبایل خود کوپنهایی را پیدا کنند. از امکانات ارائه شده توسط Walgreens عبارتند از :

تعویضهای نسخه- کاربران می توانند شماره نسخه را وارد کرده و آن را به صورت آماده در هر یک از داروخانه های Walgreens تحویل بگیرند، بدون اینکه نیازی به ثبت نام داشته باشند. 

سیستم موقعیت یابی فروشگاه- هریک از فروشگاههای Walgreens را در سرتاسر کشور می توان با استفاده از شهر، ایالت یا کدپستی پیدا کرد. 

عکس Walgreens – قابلیت مشاهده عکسها و سفارشات چاپی از طریق موبایل

مرور محصولات- خرید و مشاهده جزئیات مربوط به محصولات، قیمتها و نظرات مشتری قبل از خرید از فروشگاه

· گروه هتلهای هیلتون

گروه هتلهای هیلتون توانسته با استفاده از بازاریابی پیامکی تعداد مهمانان خود را افزایش داده و میزان وفاداری مشتری را افزایش دهد.

هتل پیامهای بازاریابی مهمی را مانند موارد ویژه و تبلیغات را مستقیماً به گوشی موبایل اعضای خود ارسال می-کرد. استفاده از پیامک باعث شد تا پیامها فورا و در مناسب ترین زمان روز ارسال شوند.

پیامک به عنوان یک ابزار مستقیم بازاریابی باعث یک رشد 10-25 درصدی در نرخ استفاده مشتریان از پیشنهادات ارسالی گردید و موید این مطلب بود که یک بخش جدایی ناپذیر از بازاریابی مستقیم و استراتژی وفاداری مشتری است.

· شرکت پپسی 

پپسی 15 طرح قوطی جدید را رونمایی کرد و گستره ای از تبلیغات را به عنوان بخشی از یک ابتکار مشهور کردن نام تجاری اصلی ایجاد کرد. مسابقه Super Can پپسی به طرفداران این شانس را می داد که به عنوان جایزه، برنده مادام العمر بلیطهای Super Bowl و یک قوطی جواهر نشان به ارزش 100000 دلار شوند. پپسی همراه با تبلیغات اینترنتی و سنتی، از برنامه های تبلیغاتی موبایل استفاده کرد و اولین برندی بود که از ویدئو در کمپین تبلیغاتی خودش بهره گرفت.

اهداف

· گسترش تبلیغ برای مسابقه Super Can

· افزایش آگاهی عموم از 15 طرح جدید قوطی پپسی

· هدایت هر چه بیشتر کاربران به وب سایت موبایلی شرکت

· افزایش دادن حجم دانلود ویدئو و عکسهای پس زمینه 

پپسی در روزهای نزدیک به مسابقه بزرگ Super Bowl روی صفحه آغازین Sprint Mobile Media Network شروع به تبلیغ کرد. و باعث شد که مشتریان از 4 آگهی تبلیغاتی متفاوت که به صورت بنر نمایش داده می شدند به وب سایت موبایلی پپسی هدایت شده و در آنجا بتوانند کارهای متفاوتی انجام دهند.

پپسی به کاربران امکان می داد تا تصویر پس زمینه قوطی جواهرنشان پپسی را دانلود کنند، برای دیدن ویدئوهایی از طرحهای قوطی پپسی کلیک کنند و همچنین ویدئو کلیپهای Super Bowl را مشاهده کنند.

نتایج 

· تاثیرگذاری بر 9 میلیون نفر

· میانگین نسبت تعداد کليکها به تعداد نمایشها به اندازه 4.5 درصد

· دانلود 175000 تصویر پس زمینه

این کمپین اولین برنامه ای بود که چندین ویژگی مانند دانلود محتوا، مشاهده ویدئو و پخش تلویزیونی زنده را با هم ترکیب می کرد. پپسی با این کار باعث شد که تاثیر ماندگاری بر مشتریان بگذارد و اکنون 175000 نفر هر زمان که به موبایل خود نگاه می کنند، تصویر قوطی پپسی را می-بینند.

· استفاده از پیامک در کلینیکها

برخی از کلینیکها پیامکهایی را در قالب یادآوری زمان ویزیت به بیماران ارسال می کنند و از آنها می خواهند که در صورت انصراف به کلینیک اطلاع دهند. اینکار علاوه بر بهینه-سازی زمان ویزیت کلینیک، باعث می شود که قرار ملاقاتهای لغو شده سریعتر جایگزین شوند.

· رستوران PizzaExpress 

راه اندازی یک کمپین که مشتریان را ترغیب می کند از طریق پیامک به پیتزایی رای دهند که دوست دارند آن را در منوی رستوران ببینند. این کمپین تا 14 نوامبر 2010 تمام می شود. PizzaExpress یک رستوران محبوب در بریتانیاست و بیش از 370 شعبه دارد. این رستوران در هر یک از شعب خود مشتریان را به شرکت در این کمپین تشویق می کند تا رای خود را برای یکی از 5 پیتزای فینالیست ارسال کنند. مشتریان به محض ارسال پیامک می توانند رای های خود را مستقیما به ف/ی/س/ب/و/ک نیز پست کنند.

· شعبه مک دونالد در استرالیا

نرخ استفاده مشتریان از خدمات ارائه شده توسط پیامکهای مک دونالد به این دلیل افزایش یافت که کمپین پیامکی با یک مسابقه رادیویی-که از ایستگاه رادیوی محلی پخش می شد- ترکیب شد. شنوندگان با ارسال پیامک به این مسابقه رادیویی پاسخ دادند. در پاسخ، تایید دریافت پیام را با یک شماره فاکتور ضمیمه شده به آن دریافت کردند. آنها می توانستند با مراجعه به هر یک از شعب رستورانهای مک دونالد و ارائه این شماره، یکی از این سه پیشنهاد را دریافت کنند. به علاوه، از مشتری درخواست می شد که در صورت تمایل به دریافت پیشنهادات بیشتری از مک دونالد، حرف Y را ارسال کنند، که اکثر مشتریان نیز این کار را انجام دادند. مک دونالد قبل از زمان ناهار شماره فاکتورهای بیشتری را ارسال می کرد. 

مک دونالد می تواند از شماره های جمع آوری شده در پایگاه داده خود استفاده کند تا برای کمپین بعدی سن افراد را از آنها سوال کند و هدفگذاری بهتری انجام داده و به نرخهای پاسخ بهتری دست پیدا کند.

11 استراتژی مهم برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو

خلاصه مقاله: امروزه موتورهای جستجو مهمترین عامل برای افزایش ترافیک وب سایت ها به شمار می روند. روز به روز اهمیت بهینه سازی سایت ها و افزایش رتبه آنها در موتورهای جستجوگر بیشتر و بیشتر می شود...
 
امروزه موتورهای جستجو مهمترین عامل برای افزایش ترافیک وب سایت ها به شمار می روند. روز به روز اهمیت بهینه سازی سایت ها و افزایش رتبه آنها در موتورهای جستجوگر بیشتر و بیشتر می شود. در این مقاله ما به 11 مورد مهم برای بهینه سازی وب سایت ما اشاره می کنیم: 
 • نام دامنه وب سایت شما: اگر نام دامنه وب سایت شما کلمه کلیدی مورد نظر شما را دربرگیرد این خود یک امتیاز مهم است. در اینصورت به خاطر سپاری نام دامنه شما برای مخاطبان آسانتر خواهد بود.
 • تراکم کلمات کلیدی در متن وب سایت: نسبت کلمات کلیدی به کل کلمات بکار رفته در متن را چگالی و یا تراکم کلمه می نامند. بهتر است این نسبت عددی بین 5 الی 20 درصد باشد.
 • عنوان صفحه (Page Title): در عنوان صفحه می بایست از مهمترین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید و نه از نام شرکت و یا سازمان خود.
 • استفاده از Description Tag: در این قسمت از جملاتی که کلمات کلیدی شما را دربر می گیرند استفاده کنید. این جملات حداکثر 250 کاراکتر باید باشد.
 • استفاده از Keyword Tag: موتورهای جستجو به این قسمت بسیار توجه دارند و باید از کلمات کلیدی مهم خود در این قسمت استفاده کنید. در این قسمت حداکثر 65 کاراکتر کافی است.
 • متن صفحه: یک جمله معروف در علم بهینه سازی سایت این است که متن پادشاه است. تهیه متن یک وب سایت با استفاده از کلمات کلیدی یک کار کاملاً تخصصی است. از کلمات کلیدی مهم خود در متن ها استفاده نمایید. این کلمات را در پاراگراف ابتدایی متن خود جای دهید.
 • استفاده از نگ H1 در متن: بهتر است در بالای متن وب سایت خود از کلمات کلیدی که بین تگ H1 قرار گرفته اند استفاده کنید. کلمات قرار گرفته در بین این تگ ها برای موتورهای جستجو بسیار جذاب هستند.
 • استفاده از متن جایگزین تصویر: تگ img دارای یک مشخصه به نام Alt است که متن جایگزین تصویر به حساب می آید. حتماً از متن جایگزین برای همه تصاویر بکار رفته در وب سایت خود استفاده کنید.
 • نامگذاری مناسب فایل ها: نام فایل های وب سایت شما باید از ترکیب کلمات کلیدی شما ساخته شده باشد خواه نام تصاویر و خواه نام فابل های اصلی وب سایت.
 • استفاده نقشه وب سایت: حتماً برای وب سایت خود یک نقشه سایت ایجاد کرده و آن را به موتورهای جستجو معرفی کنید. اینکار باعث می شود که وب سایت شما در موتورهای جستجو سریعتر ایندکس شوند.
 • سرعت بالای بارگذاری سایت: در حال حاضر سرعت بارگذاری وب سایت بسیار مهم است و موتورهای جستجو به این فاکتور اهمیت می دهند. تا آنجا که می توانید وب سایت خود را سبک طراحی کنید.

 

نه گام برای بازاریابی پیامکی

مدیران ارشد بازاریابی که با ارسال پیام متنی به عنوان گزینه دیگری برای گفتگو با فرد آشنا هستند، ممکن است نتوانند به طور کامل از مزایای این روش سود ببرند.

در اولین نگاه، ارسال پیام متنی -یا پیامک- حیله ای است که توسط شوهای تلویزیونی برای جمع آوری رای ها مورد استفاده قرار می گیرد یا یک تاکتیک ثبت نام است که روی سردر مغازه ها یا بیلبوردها تبلیغ می شود. پیامک در منتهای مراتب مشابه ایمیل بوده و روش دیگری برای مخابره پیامها و فراخوانها است به جز اینکه در این مورد محدود به ارسال و دریافت تنها 160 کاراکتر هستید.

پیامک در عمل به استراتژیهای توسعه و ارتباط کاملاً موثر با مشتری نیرو می بخشد. نکته کلیدی کار کردن با شرکتهایی است که تکنولوژی مربوط به پیامک را توسعه داده اند و همین امر پیچیدگی آغاز تعاملات یا مکالمات را از دید پنهان میکند.

شرکتهایی که این کار به خوبی انجام می دهند، شما را گام به گام در مراحل زیر هدایت می کنند.

1.       آنها به شما توصیه می کنند که بهترین روش در زمینه بازاریابی موبایل پیروی از قوانین و استانداردهای اینکار است و اولین گام در این مسیر خلق دسته جدیدی از مشتریان یا همان مشترکین شما است.

تنها در اختیار داشتن یا خرید شماره های موبایل مشتریان کافی نیست بلکه باید رضایت آنها برای تبادل پیام از طریق موبایل را نیز جلب کنید. بازاریابان می توانند با به مخاطره انداختن خود، بدون اجازه افراد این کار را انجام دهند، چون کاربران انتظار دارند که این مرحله ثبت نام اجرا شود و احتمالاً افرادی که اینکار را انجام نمی دهند، تنبیه می کنند.

2.       در این مرحله باید یک استراتژی بازاریابی موبایلی را ایجاد کنید که با طرحهای جامع شما در زمینه بدست آوردن مشتری و حفظ او، همراستا باشد.

باید با ارتباطات مداوم، مرتبط و اندیشمندانه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید بطوریکه نام تجاری، محصول یا کسب و کار شما همچنان در صدر بازار باقی بماند. بدون چنین رویکرد زمان بندی شده و مشخصی، ممکن است همه تلاشهای شما در معرض خطر نابودی قرار بگیرند.

می توانید برای سنجیدن موارد موثر و غیرموثر از یک طرح آزمایشی استفاده کنید، البته این آزمایش باید بخشی از یک طرح بلند مدت برای افزایش استراتژیک اعتبار معاملات از طریق موبایل باشد.

3.       این مرحله ممکن است به شکلهای زیادی اجرا شود، اما برخی از کسب و کارها افرادی را به صورت داوطلبانه ایمیل خود را در اختیار آنها قرار داده اند به صفحه وبی هدایت می کنند که در آنجا می توانند در برنامه پیامکی ثبت نام کنند.

برخی دیگر ممکن است یک برنامه وفادارسازی جدید را در رسانه های سنتی مانند بیلبوردها، سردر مغازه ها یا آگهی های چاپی تبلیغ کنند که افراد را به یک تعامل موبایلی ترغیب می کند و این روش بیش از پیش رواج می یابد.

و به خاطر داشته باشید که می توانید در پیامکهای خود افراد را به سایتهای وب موبایلی ارجاع داده یا حتی امکان دانلود برنامه های کاربردی را در پیامکهای خود بگنجانید، بنابراین باید با یک نگاه جامع و مبتنی بر اهداف خود، اقدامات موردنظر خود را انجام دهید.

4.       انجام این کار مستلزم استفاده از چیزی به نام یک شماره اختصاصی است که یک شماره تلفن ساده است که افراد برای ارسال و دریافت پیامها و ارتباط با شما از آن استفاده می کنند.

شرکتهای موفق صاحب چندین شماره اختصاصی هستند که بنا به موقعیت و کاربرد تجاری می توانند از آنها استفاده کنند.

این شماره ها در زمینه های تجاری مختلفی قابل استفاده-اند چون ارتباطات متنی توسط کلمه کلیدی بخش بندی می شوند- کلمه کلیدی عبارتی است که افراد آن را از طریق شماره اختصاصی به یک سیستم بازاریابی پیامکی ارسال می کنند.

این کار از نظر زمان و هزینه مقرون به صرفه است اما بسیاری از کسب و کارها در حال حرکت به سمت اکتساب یک شماره اختصاصی مخصوص به خود هستند که همراستا با نام تجاری آنها باشد تا همیشه از همین شماره برای ارتباط با مشتریان استفاده کنند.

5.       ارائه کنندگان خدمات پیامکی باید قادر باشند تا این شماره ها را بدون اینکه مشکلی برای شما ایجاد کرده و شما را با جزئیات کار درگیر کنند، در اختیار شما قرار دهند.

این فرایند ممکن است مدتی طول بکشد و انتخاب یک ارائه کننده شناخته شده نقش مهمی در تعاملات تجاری شما در آینده دارد.

6.       با داشتن فهرست مشخصی از مشتریان و مشتریان بالقوه که علاقمند به دریافت پیام هستند، این شانس را دارید که بر اساس اهداف بازاریابی خود، آنها را به یک اقدام عملی ترغیب کنید.

برای انجام اینکار مانند هر مسیر دیگری در زمینه بازاریابی باید مخاطبین خود را بر مبنای اطلاعات خود در مورد آنها بخش بندی کنید، همچنین این طبقه بندی باید بر اساس اطلاعاتی باشد که مایل هستید در مورد آنها به دست بیاورید و اینکه می خواهید چه کاری را انجام دهند.

7.       ارائه دهندگانی با راه حلهای قابل انعطاف، به شما اجازه می دهند تا داده های مشترکین خود را با داده های خصوصی ادغام کرده و برای اینکه  مشتریان و مشتریان آینده را با پیامکهای مرتبط به آنها هدف قرار دهید،گروه هایی ایجاد کنید- برای مثال، برای تبلیغات منطقه ای، پیشنهادات خاصی  بر مبنای بخشهای جغرافیایی طبقه بندی می شوند.

8.       ارائه دهندگان آینده نگر به شما توصیه می کنند تا از این موقعیت سود برده و در جریان ارتباطات موبایلی، اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود کسب کنید.

به هر روش ممکن باید اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود به دست آورید. در واقع، این مانند افزودن یک ویژگی موبایلی به درک فعلی شما از مشتری است، اما یک دیدگاه چند بعدی است که شامل داده های دموگرافیک، نگرشی و تبادلی ای می شود که همگی به عنوان بخشی از تعاملات موبایلی جمع آوری می شوند.

ارائه کنندگان خدمات پیامکی همچنین باید هر گونه نگرانی در مورد دسترسی محدود را کاهش دهند، و به شما اجازه دهند که به محدوده وسیعی از مشتریان دسترسی داشته باشید.

حاملهای خوب برای دسترسی فوری به کاربران موبایل از اگریگیتورها استفاده می کنند. هیچ نیازی نیست که خود شما با این مسائل تکنیکی درگیر شوید. ارائه دهندگان باید قبلا همه اینکارها را انجام داده باشند.

9.       تعاملات پیامکی تا حد زیادی در سایه خلق پلتفرمهای مدیریت کمپین موبایلی، مشکل و پیچیده شده اند.

این سیستمهای اختصاصی مانند سایر تکنولوژیهای مورد استفاده برای توسعه وب، ایمیل، نامه نگاری مستقیم، تله سرویسها یا برنامه های بازاریابی نقطه فروش، باید متدهای متنوعی را فراهم  آورند تا یک ایده تعاملی را لحاظ کرده و آن را به مسیر موبایل گسترش دهند.

ارائه دهندگان بهتر انجام این کار را راحت کرده و به اکثر افراد پیشنهاد می شود که نرم افزار یا سخت افزاری را خریداری کنند.

همه این علائم به موبایل به عنوان یک مسیر کلیدی برای هدایت بسیاری از صنایع در سال 2010 اشاره می کنند.

پبشگامان بازاریابی باید سریعاً از این موقعیت جدید سود ببرند تا به کسب و کارهای خود کمک کنند تا به طرز موثرتری با همکاری با یک ارائه دهنده صحیح و مناسب، بر سر مشتریان رقابت کنند.

 منبع:    کامترونت

 

 

 این‌روز‌ها همه نسبت به داشتن یک سایت عالی که حتی بتواند موجب کسب در آمد شود علاقه مفرطی پیدا کرده‌اند. اما چگونه می توان به این مهم دست یافت؟ ما در اینجا قصد داریم به یکی از مطمئن ترین و ساده ترین شیوه ها که بر اساس اصول علمی ثبت شده است اشاره کنیم. شما پس از اعمال این دستورالعمل معجزه آنرا خواهید دید.

مبنای این فن بسیار ساده است.

 ابتدا زمینه و موضوع اصلی را پیدا کنید که فکر می کنید هنوز اینترنت از آن اشباع نشده است. ( هر چند در حیطه زبان و محتوای فارسی هیچ موضوعی اشباع نشده).
 بعد از آن یکسری از کلمات کلیدی را که فکر می کنید دیگران با استفاده از آنها مطالب موضوع مورد نظر را پیدا خواهند نمود فهرست کنید.
 سپس مقالاتی را برای هر کدام از این کلمات کلیدی بنویسید.
 پس از آن این مقالات را بر روی وبلاگتان یا سایتتان قرار دهید و پس از چند وقت با دنبال کردن و بررسی نمودن سایت یا وبلاگ خود به نتیجه کار پی ببرید.

 

 

 برای داشتن سایتی خوب که حتی بتواند پول سازهم باشد، شما نیاز دارید که آمار بازدید کننده سایتتان هر چه بیشتر باشد ( آمار بازدید های مفید و آنهائی که هدف خود را بدرستی پیدا نموده‌اند). و در اینجاست که ما به شما سیستم وبلاگ را پیشنهاد می کنیم و اما چگونه؟ و اگر وبلاگ دارید با این روش ترافیک خود را چند برابر خواهید نمود.

یک وبلاگ دارای ساختمان مشخص است که می تواند بعنوان استخوان بندی یک سایت مورد استفاده قرار گیرد. وبلاگ ساده ترین ابزار انتشار محتوای اینترنتی می تواند باشد. نشر حوادث و اتفاقها بر اساس زمان رخداد، توضیحات و تفسیرهائی که بر روی اخبار و موارد مورد علاقه می دهیم و یا کارهای روزانه ای که انجام می دهیم هر کدام می تواند دستمایه نشر یک وبلاگ قرار گیرند.

ساختن سایتی قوی،پول ساز و پربیننده با استفاده از وبلاگ
شاید تعداد کمی تصور این را داشته باشند که بتوان از یک وبلاک به یک سایت عالی رسید. ولی در حقیقیت یک وبلاگ بصورت مؤثری می تواند برای این امر استفاده شود. در واقع وبلاگ ساده ترین راه رسیدن به یک سایت عالی است. اما مهمترین دلیل استفاده از وبلاگ این است که یک وبلاگ در مقایسه با یک سایت استاتیک تعداد بیننده بیشتری را سریعتر به شما هدایت خواهد کرد. ساختن سایت قوی با استفاده از وبلاگ یکی از مهمترین تکنیکهای روز است.

پس باتوجه به موارد ذکر شده:
• ابتدا موضوعی بکر و حیطه کاری بکر و مشخصی برای وبلاگ خود پیدا نموده و کلمات کلیدی آن را تعیین نمائید.
• اولین مقاله خود را بر اساس کلمات کلیدی تعیین شده بنویسید.
• سپس وبلاگ خود را بسازید و مقالات خود را منتشر کنید
• حالا شما صاحب یک سایت غنی هستید، البته اگر دستورات بعدی ما را هم بکار ببندید.

 

 

 برای اینکه ساختمان و شالوده اصلی سایتتان ( ار طریق همین وبلاگ یا در اصل همان وبلاگ بهینه سازی شده تان) بسیار مؤثر باشد، در انتخاب نوع و سیستم وبلاگ نویسی و اگر از فضاهای رایگان استفاده می کنید از میزبانتان مطمئن شوید. ولی در چه موردی؟ مطمئن شوید که آن سیستم به شما امکان دسته بندیهای موضوعی نوشته هایتان را بدهد. بعنوان مثال از سیتمهای نشر مثل Word Press یا MoveableType و یا مثل سایتهای ایرانی http://mihanblog.com و یا http://www.parsiblog.com و … را نام برد.

شما باید حداقل ۱۰ کلمه کلیدی بسیار و اصلی مهم برای طبقه بندی موضوعی نوشته هایتان انتخاب کنبد.
پس از آن کلمات کلیدی ثانویه دیگری را در ذیل همان موضوعات اصلی تدارک دیده و تحت آن عناوین و سرفصلها به نوشتن و تهیه مطلب اقدام کنید.

اما چرا مورد اشاره شده در بالا بسیار مهم است؟

اگر شما بر اساس کلمات کلیدی که سرفصلها یا بعبارتی طبقه بندی موضوعی سایتتان را مشخص می کند، شروع به نوشتن کنید سر انجام پس از مدتی دارای صدها صفحه نوشته بر روی سایتتان ( منظور همان وبلاگ است) خواهید شد. هر کدام این صفحات دارای لینک به یکی از ده موضوع اصلی شما هستند. و هر کدام این لینکها از کلمات کلیدی مهم شما استفاده می کنند.
پس ناگفته پیداست با توجه به اینچنین صف آرائی مناسب و منظمی از کلمات کلیدی، رتبه سایتتان در موتورهای جستجو برای موضوع‌های انتخاب شده، بالا خواهد رفت.

 

 

تعداد زیادی فهرست یا دایرکتوری بر مبنای RSS/Blog وجود دارند که گرسنه بلعیدن مطالب شما هستند. با ثبت نمودن وبلاگتان در این فهرست ها شما می توانید آمار سایت خود را فوری و سریع بالا ببرید. معمولاً ثبت در این فهرستها اگر از ثبت در موتورهای جستجو مؤثر تر نباشد کمتر نیست! و بدین گونه است که وبلاگ شما به یک سایت غنی، قوی، پربیننده و درآمدزا تبدیل می شود.

• سایت دیگری که شما باید سایت خود را در آن ثبت کنید یاهو است اما چگونه؟ آدرس RSS سایت خود را در صفحه My Yahoo اضافه کنید. اگر شما این صفحه را ندارید به آدرس http://www.yahoo.com بروید و با کلیک کردن بر روی MyYahoo ( اگر اکانت یاهو ندارید آنرا بسازید) آنرا تشکیل و با ورورد به اکانت خود و کلیک روی Add content آنرا (RSS سایت یا وبلاگ خود را) اضافه کنید.

• در این صورت هنگامی که به صفحه My Yahoo خود بر می گردید فهرست عناوین وبلاگ خود را بر روی این صفحه خواهید دید. ( جدیدترین موارد را)

• حال اگر به سیستم شمارنده سایت خود مراجعه کنید خواهید دید یاهو سایت شما ویزیت و معرفی نموده است چیزی که شاید برای سفارش آن می بایستی حداقل دهها هزار تومان می دادید! معجزه شده است نه؟!!

فهرستها را از مطالبتان مطع کنید
ماه اول ماه مهمی است
در طول ماه اول از انتشار وبلاگتان یا شروع این دستورالعمل پیشنهاد می کنیم حتی الامکان هر روز یک مطلب را بر روی وبلاگتان با اصول ذکر شده بالا منتشر کنید. وبلاگهائی که مرتب بروز می شوند آمار بالاتری بدست می آورند

 

 

به طور کلی تمام نکات لازم برای داشتن یک وبلاگ با بازدید بالا در ۵ مورد زیر خلاصه می شود :

۱ : بهینه  سازی قالب سایت یا وبلاگ  بر اساس قوانین xhtml

2 : تنظیم متا تگ های description و keywords

3 : معرفی سایت به موتورهای جستجو

 ۴ : ثبت در دایرکتوری ها :
دایرکتوری ها دارای یک ساختار درختی منظم هستن و هر سایت در قسمت مربوط به خود باید ثبت شود به عنوان مثل دایرکتوری ها در بخش اصلی خود شامل (کامپیوتر – اخبار -اقتصاد -ورزش-خرید و….) و هر یک از این بخش ها به زیر بخش های کوچکتری تقسیم می شوند و برای اینکه وبلاگ و یا سایت شما شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در دایرکتوری داشته باشه باید در زیر شاخه مربوط به خوش ثبت بشه .

عضویت در هر دایرکتری شرایط خاص خودش رو داره برای عضویت در بعضی ها نیاز به پرداخت حق عضویت هست در بعضی های دیگه نیاز به تبادل لینک و در بعضی ها هم به هیچ یک از این ها نیاز نیست .فقط لازمه شما لینکتون رو در اون دایرکتوری ثبت کنین تا پس از بررسی به لیست دایرکتوری اضافه بشه .

۵ : تبادل لینک:
نکته مهم در تبادل لینک این است که با سایت های مرتبط با مطالبتون تبادل لینک کنید و بهتر از  اینکه یه وبلاگ بامطالبتون مرتبط باشند این هست که , متا تگ keywords ش با کلمات کلیدی متا تگ keywords وبلاگتون نیز مرتبط باشند .

 <script type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src='http://asiashop.melimarket.com/script/post?&c=0&l=2&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));</script>

 

page rank google به عوامل مختلفي بستگي دارد ،که به ترتيب مهم بودن آن عبارت اند از :
۱- مطالب آن در رابطه با موضوع مورد جستجو
۲- موتورهاي جست و جو اهميت صفحات وب را بر اساس ميزان لینک به آن طبقه بندي مي کنند .
۳- چنانچه لینک بيشتري در ساير پايگاه ها ثبت کنيد رتبه بالاتري کسب خواهيد کرد .
۴- تبادل لینک بين سايت هاي هم خانواده يعني سايت هايي که موضوع مشابهي دارند ، موجب افزايش رتبه در موتورهاي جست و جو خواهد شد .
۵- شرکت در بحث هاي رايج در تالارهاي بحث و تبادل نظر ، گفتمان و يا گفت و گو و درج لینک در محل امضا يا در متن بحث به افزايش رتبه شما موتورهاي جست و جو کمک موثري خواهد نمود.

<script type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src='http://asiashop.melimarket.com/script/post?&c=0&l=2&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));</script> 


ادامه مطلب

 

 

 یکی از هدف هایی که اکثر طراحان وب سایت دارند نمایش و قابل رویت بودن سایت آنها برای موتور های جستجو است.

در حقیقت باید طوري سایت را بهینه کنند که موتور های جستجو بتوانند به راحتی داخل آنها سرچ کنند و بازدید سایت هم در نهایت بالا برود.
بری اینکار بایستی از استاندارد SEO یا search engine optimization استفاده کنید.
خود صفحات html یک تگ head دارند که تمام این مسائل داخل آن پیاده میشود.
بایستگی از تگ های title و descriptions و keywords استفاده کنید.
تگ title چیست : این تگ در حقیقت عنوان اصلی سایت شماست که خیلی اهمیت دارد و متنی که داخل آن می نویسید در تیتر پنجره مرورگر ظاهر میشود.
تگ descriptions چیست : این تگ که از نوع متا تگ ها meta است توضیحی از سایت شما و هدفش می باشد که اصلا قابل رویت کاربر سایت نیست بلکه برای بهینه جهت موتور است.
تگ keywords چیست : این تگ هم از نوع متا است و داخل آن باید کلمات کلیدی سایت خود رو بنویسید که موتور به راحتی داخلش سرچ کند.مثلا اگر سایت شما در مورد موبایل است باید تا می توانید از اصطلاحات موبایل و سیم کارت داخل این تگ وارد کنید.

 <script type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src='http://asiashop.melimarket.com/script/post?&c=0&l=2&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));</script>

 

 

گوگل از آغاز تا امروز

انام گوگل از تغییر googol که به معنای (عدد ۱۰ به توان ۱۰۰) می باشد گرفته شده است. گوگل تاثیر زیادی در دنیای وب داشته و می توان از آن به عنوان انقلاب بزرگ نوآوری در اینترنت یاد نمود. فعل “Google” نیز اخیرا در جولای سال ۲۰۰۶ به فرهنگ لغت Oxford English و Merriam Websterاضافه شده است. این فعل به معنای موتور جستجوی گوگل برای دریافت اطلاعات از اینترنت می باشد.
در حالی که ۱۰ سال پیش هیچ نامی از گوگل در دنیای وب وجود نداشت، ولی اکنون ابرقدرت بی چون و چرای موتورهای جستجو می باشد. گوگل اولین موتور جستجو در وب می باشد که ۵۴% سهام بازار را در اختیار داشته و یاهو با ۲۳% و MSN با ۱۳% در رتبه بعد می باشند. گوگل بیش از یک میلیارد جستجو کننده در روز دارد.
 گوگل چگونه آغاز به کار کرد؟
ژانویه سال ۱۹۹۶ دو دانشجوی ph.D به نام Larry Puge و Sergey Brin در دانشگاه Stand ford گوگل را به عنوان پروژه دانشجویی آغاز کردند. پروژه موتور جستجویی بود که بتواند روابط بین سایت ها را آنالیز کند و این روابط باعث بهینه شدن نتایج جستجو گردد. در آن زمان موتورهای جستجو بر مبنای تعداد دفعات مورد جستجو رتبه بندی می کردند. به این سیستم رتبه بندی “Back Rub” گفته شد، چرا که این سیستم Back links یا لینک های بازگشتی به سایت را برای تخمین اهمیت سایت بررسی می کند. البته یک موتور جستجوی کوچک به نام Rank Dex نیزقبلا از این استراتژی بهره برده بود. پیج و برین بعد از اطمینان از اینکه صفحاتی که بیشترین لینک مرتبط با موضوع را به خود دارند، دارای مرتبط ترین هستند، موضوع تز خود را آغاز کرده و موتور جستجوی خود را بنا نهادند.
در ابتدا موتور جستجو از وب سایت دانشگاه استند فورد استفاده می کرد و نام دامنه آن google.standford.edu بود. سپس دامنه google.com در در ۱۴ سپتامبر ۱۹۹۷ ثبت شده و شرکت Google Inc, نیزدر ۷ سپتامبر ۱۹۹۸ در گاراژ یک دوست درMenlo Park کالیفرنیا شروع به کار نمود.(لازم به ذکر است که این گاراژ اخیرا توسط گوگل خریداری شده و از جازبه های توریستی به شمار می رود). سرمایه شرکت نیز یک میلیارد دلار بود.
با رشد چشمگیر کاربران در اینترنت، گوگل نیز محبوبیت زیادی یافت. سادگی صفحه گوگل برای جستجوگران و طراحی مناسب آن برای کاربران بسیار جذاب بود. این نوع طراحی فقط همانند موتور جستجوی قدیمی AltaVista بوده که با قابلیت بالای جستجوی گوگل نیز ادغام شد.
در سال ۲۰۰۰ گوگل آغاز به فروش تبلیغات نمود که این نوع تبلیغات مطابق با کلمات کلیدی جستجو شده بود. این قابلیت برای افزایش بازدهی تبلیغات بسیار مناسب بوده و به خصوص که برمبنای hit توسط کابران بوده است. تبلیغات نیز به صورت متن بوده (بدون گرافیک) و دلیل آن نیز بالا نگه داشتن سرعت بالا آمدن صفحه بود چرا که گوگل پرسرعت ترین موتور جستجو در این زمینه به شمار می رود. کلمات کلیدی نیز از ترکیب تعداد کلیک ها و مقدار قیمتی که سفارش دهنده آگهی توانایی پرداخت را برای آن کلمه کلیدی اعلام کرده، قیمت گذاری و فروخته می شود. البته این مدل تبلیغات و پرداخت آن از سایت Goto.com که بعدها به Yahoo Search Marketing تغییر یافت سرچشمه گرفته بود.

 <script type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src='http://asiashop.melimarket.com/script/post?&c=0&l=2&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));</script>

 

هزینه‌ پرداخت شده بابت هر هزارتبلیغ (CPM)، شاخص قیمت تبلیغات بنری به نحو قابل توجهی سقوط كرد.در حالی كه برخی از صاحبان وب سایتها سرگرم لذت بردن از درآمد خود بودند (چیزی در حدود صد و پنجاه دلار )، این میزان درآمد به یکباره در مدت زمانی كوتاه به كمتر از نيم دلار، رسید و به همین نسبت درآمد سایت‌هایی با حدودپانصد هزار تبلیغ در هر مابه هفتاد و پنج هزار دلار در هر ماه رسید. این‌زمان بود كه آه از نهاد صاحبین سایت‌ها برآمد.
البته رشد تبلیغات بنری همواره كند بوده، اما هیچ‌گاه به اندازه‌ اواخر دهه‌ نود نبوده است.
اكنون سایت‌ها برای کسب مجدد درآمد گذشته خود، به شیوه های نوین تبلیغاتی رو آورده اند، خصوصا صاحبان وب سایت‌های كوچك با رضایت از روش های جدید تبلیغاتی استقبال كرده‌اند.
یکی از این روش های جدید تبلیغاتی، “تبلیغات متنی ” نامیده می‌شود و سایت‌های مشهوری مانندGoogle Adsense, Quigo’s Adsonar, Overture’s, ContentMatch, IndustryBrain از این شیوه تبلیغاتی استفاده می‌كنند.
این نوع تبلیغات بر پایه‌ متن شكل می‌گیرند و به طور خاص، به موضوعات مطرح شده در یك صفحه وب مربوط می‌شوند(مثلا مقاله‌ای در مورد راه‌های مختلف وام گرفتن از بانك، تبلیغات وام‌های خصوصی و بانكی و یا نوشتن مقاله ای در مورد نقاط قوت یک محصول یا خدمت).
این تبلیغ‌ها عموما بر پایه‌ متن و محتوا هستند، اما برخی برنامه‌ها مانند Google Adsense تبلیغات تصویری هم عرضه می‌كنند.
ارائه کنندگان تبلیغات متنی وعده داده اند كه از سایر انواع دیگر تبلیغات اینترنتی(به عنوان مثال تبلیغات بنری) پیشی بگیرند وبه این ترتیب مخاطبین بیشتر روی آنها كلیك كنند.(در نتیجه ناشرین درآمد بیشتری كسب می‌كنند و تبلیغ دهنده گان به هدف خود یعنی جذب بازدید کننده بیشتر می رسند).
در نظر داشته باشید كه تبلیغات متنی فقط در پیدا كردن و به نمایش گزاردن تعدادی كدو انتظار برای خوانده شدن‌، خلاصه نمی‌شود بلكه راه‌های متعددی برای افزایش درآمد از این طریق وجود دارد،چه از Adsense استفاده می‌كنید و چه از Adsonar.

 


ادامه مطلب

 

 

بدیهی است که اگر شما بهترین وب سایت را از لحاظ طراحی، اطلاعات و برنامه نویسی داشته باشید ولی سایت شما بیننده ای نداشته باشد کمترین ارزشی نخواهد داشت. امروزه در حدود ۹۰ درصد استفاده کنندگان اینترنت از طریق موتورهای جستجوگر به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا میکنند.

بهینه سازی رتبه وب سایت در موتورهای جستجوگر فرآیندی بسیار ارزشمند است که باعث افزایش قابل توجه بینندگان وب سایت خواهد شد. از طرفی به دلیل اینکه کسانی که به دنبال اطلاعات مورد نظر میگردند به سایت شما راهنمائی خواهند شد بیشترین بازدهی را نسبت به سایر روشها از قبیل تبلیغ در روزنامه، سایتهای تبلیغاتی و یا تبلیغ از طریق پست الکترونیک داراست.
همچنین به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی است که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی میکنید و در واقع بالاترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت خواهید داشت.
شرکت داده کاوان پارس پس از دو سال تجربه در انجام این کار برای شرکتهای خارج از کشور و کسب تجارب ارزشمند در این زمینه آمادگی خود را برای انجام این کار بر روی سایتهای ایرانی اعلام میدارد.

فرآیند انجام کار به این صورت است که در ابتدا وب سایت مورد نظر شما آنالیز شده و سپس گزارشات مربوطه از آن تهیه میگردد. در مراحل بعدی بر روی کلمات کلیدی که کاربران چستجو میکنند و رقبای وب سایت مورد نظر تحقیق شده و سپس بهینه سازی سایت انجام میپذیرد.

توجه داشته باشید که در صورتی که قبلا بهینه سازی سایت توسط افراد نا آگاه انجام پذیرفته باشد موتورهای جستجوگر سایت شما را در لیست سیاه خود قرار میدهند و این سایت دیگر هرگز در نتایج جستجو ظاهر نخواهد شد .

<script type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src='http://asiashop.melimarket.com/script/post?&c=0&l=2&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));</script>